VI Niedziela zwykła 14.02.2021

 1. Dziękuję, za zrozumienie oraz ofiary w kopertach na ogrzewanie i na remont kościoła.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Książka abstynencji wystawiona jest w bocznej kaplicy. Zachęcam do tej ofiary na Wielki Post.
 3. W tym tygodniu:
  – w środę Środa Popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. od 7:30 i 17:00. Obowiązek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Mimo tego przepisu rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Zaleca się, aby dla nieobecnych w tym dniu zabrać poświęcony popiół jako znak łączności z pokutującym Kościołem.
  – od środy do niedzieli wypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.
  – w czwartek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30. W piątek parafialne nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16:30, dla młodzieży od klasy 7 o godz. 18:30. Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30.
  – w niedzielę za tydzień na sumie błogosławieństwo i rozdanie modlitewników dla dzieci z klasy III przygotowujących się do I Komunii św.
 4. W środę popielcową dla dzieci będą rozprowadzane Skarbonki na jałmużnę wielkopostną, a dla starszych słoiczek miodu i paschaliki – ofiary przekażemy na Caritas przemyską. W ramach przygotowania do bierzmowania na wieczorną Mszę św. zapraszam klasę VI.
 5. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię i za ofiarę 150 zł. na potrzeby parafii, a o nowy dyżur proszę: Agnieszkę Rożek, Dorotę Brzejszcz, Renatę Rożek, Irenę Antos, Lucynę Baran, Marię Baran.
 6. Za tydzień Msza św. z Niedzieli i taca na potrzeby parafii.
 7. Duszpasterstwo misji naszej Archidiecezji zwraca się z prośbą o przekazanie 1 % podatku na dzieła misyjne prowadzone w 10 krajach przez 21 misjonarzy pochodzących z naszego terenu. Praktycznie każdy misjonarz oprócz pracy duszpasterskiej prowadzi także dzieła pomocowe w zakresie: edukacji, żywienia czy pomocy medycznej. Wesprzyjmy Dzieła Misyjne przekazując 1 % podatku lub wpłacając dowolną kwotę. Ulotki informacyjne są rozłożone przy wejściu do kościoła.
 8. Warto przeczytać w „Niedzieli” w tygodniu Modlitw o Trzeźwość artykuł pt. „O Krok od Boga”, „Wielki Post w praktyce”, „Sarmackie sposoby na obejście postu”.
 9. Intencje Mszalne i ogłoszenia są wywieszone w gablocie przy kościele i na stronie parafii.

Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
Ks. Robert Świtalski