II Niedziela Adwentu 5.12.2021

 1. Dziś I niedziela grudnia- adoracyjna w ramach Mszy niedzielnej. Taca na WSD w Przemyślu i puszka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie. O 15:00 Msza św. za parafian.
 2. Dziękuję za ofiary składane na remont kościoła i na ogrzewanie świątyni.
 3. W tym tygodniu:
  – we wtorek(7) wsp. obow. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; o 18:00 spotkanie grupy modlitewno – biblijnej na plebanii.
  – w środę(8) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  Od 12:00 do 13:00 Godzina Łaski – możliwość adoracji. Msze św. o godz. 15:00 i 17:00. W czasie wieczornej Eucharystii błogosławieństwo medalików dla dzieci z klasy III. Wieczorem nowenna do Niepokalanego Serca NMP na którą zapraszam klasę 8 z indeksami, potem spotkanie.
  – w dni powszechne Adwentu Roraty o godz. 17:00 – serdecznie zapraszam wszystkich a szczególnie dzieci z lampionami. 
 4. Od piątku do niedzieli cykl kazań wygłosi ks. Karol Burda z Błażowej. W sobotę dodatkowa Msza św. dla młodzieży o godz. 19:00.
 5. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na kwiaty 150 zł. O nowy dyżur proszę: Dorotę Brzejszcz, Krystynę Rożek, Renatę Rożek, Irenę Antos, Marię Baran, Jan Baran.
 6. Za tydzień Grupa Teatralna z Gminy Chmielnik wystawi sztukę Jana Drdy pt. „Igraszki z diabłem” 12.12. br. o godz. 16:00 w Domu Strażaka.
 7. Spowiedź adwentowa u nas w parafii 18.12. od godz. 9:00 do 12:00. 
 8. Obok dekoracji adwentowej są wystawione wigilijne świece Caritas – w cenie 7 zł. Jest to cena jednego dania dla bezdomnych.
 9. Rada Parafialna przez wszystkie niedziele Adwentu i uroczystości będzie rozprowadzać opłatki wigilijne, które chcemy przeznaczyć na służbę kościelną – z góry dziękuję. Proszę o lojalność w nabywaniu opłatków u nas w parafii.
 10. Warto nabyć Tygodnik Niedziela i przeczytać artykuły: „To Radio Maryja, a nie radio Tadeusz”, „Gdzie twoje talenty”.
 11. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  Intencje modlitewne na grudzień dla Róż Różańcowych:
  Ogólna: Za katechetów, powołanych do głoszenia Słowa Bożego, aby byli jego od­ ważnymi i kreatywnymi świadkami z mocą Ducha Świętego.
  Diecezjalna: Za tych, którzy w tym roku odejdą z tego świata, o łaskę dobrej śmierci.