Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 12.06.2022

 1. Bardzo dziękuję Panom Wojciechowi i Leszkowi, podjęli się wykonania alejki na cmentarzu i strażakom i parafianom za pracę na rzecz wspólnoty. Wszystko na chwałę Pana Boga.
 2. Dziś możliwość złożenia ofiary na Misje Sióstr Klawerjanek z Krakowa, są wystawione różne drobne przedmioty do nabycia z przeznaczeniem na misje.
 3. Dziękuję za ofiary na remont kościoła i wpłaty na konto.
 4. Dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
 5. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek(13) wsp. obow. św. Antoniego z Padwy, prezbitera. Odpust w Parafii Hyżnem. Po Mszy św. poświęcenie lilii.
  – we wtorek(14) wsp. obow. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. Po nabożeństwie spotkanie grupy modlitewno –biblijnej w salce pod kościołem.
  – w środę nowenna do Niepokalanego Serca NMP połączona z litanią do Serca Pana Jezusa. W środę krótkie spotkanie Rady Parafialnej w salce pod kościołem.
 6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. z procesją o godz. 10:00. Za udział w procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Druga Msza św. o godz. 15:00.
 7. Procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła. Proszę parafian z numerów od 60 do 80 – przygotować I ołtarz, 81-100 – II ołtarz, 101 do 120 – III ołtarz, i od 121- 140 – IV ołtarz. Klasę 7 i 8 proszę o przygotowanie feretronów na procesję
 8. Zapraszam dziewczynki z klasy III i IV oraz młodsze na sypanie kwiatów, a chłopców do dzwonienia dzwonkami.
 9. Od 15 czerwca rozpoczyna się Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bardzo mi zależy, aby jak największa liczba parafian wzięła udział w tej modlitwie.
 10. Od piątku rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała, codziennie procesja wokół kościoła, zapraszam dzieci do sypania kwiatów i dzwonków, a młodzież do feretronów.
 11. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na potrzeby parafii 180 zł, a o nowy dyżur proszę: Martę Gajewska (2 rodziny), Krzysztofa Pałac (2 rodziny), Edwarda Rożek, Katarzynę Spaczyńską.
 12. Przygotowujemy się do przyjęcia pielgrzymów na nocleg w 5 lipca.
 13. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  Zapowiedź II
  1) Ryszard Stanisław Wróbel, zam. Dylągówka, stanu wolnego i Karolina Maria Fabiańska, zam. ul. Grunwaldzka, Tyczyn, stanu wolnego.