XII Niedziela Zwykła 19.06.2022

 1. Dziękuję Parafianom za wczorajszą pracę na cmentarzu przy alejce, Panu Marcinowi za oczyszczenie dolnej alejki z trawy i mułu. Z perspektywy tych prac widać ile jeszcze prac trzeba wykonać na cmentarzu.
 2. Dziękuję za dobrowolne ofiary do puszki na misje sióstr Klawerjanek z Krakowa. Bardzo dziękuję za ofiary w kopertach na nasze remonty w tym też i na cmentarz, za wpłaty na konto. Dziś taca na potrzeby parafii.
 3. W tym tygodniu:
  – we wtorek wsp. obow. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Ostatnie spotkanie przed wakacyjne grupy modlitewno –biblijnej.
  – w środę wieczorem Wigilia Narodzenia św. Jana Chrziciela.
  – w czwartek(24) Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. o 7:30 i 18:00. Zakończenie oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
  – w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Msza św. o 8:00 dla Szkoły Podstawowej i o 17:00.
  Wieczorem czuwanie od godz. 20:00 do 23:00 zakończone Eucharystią. W czasie czuwania akt osobistego zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. 
 4. W sobotę wsp. obow. Niepoklanego Serca NMP, w naszej Parafii doroczna Uroczystość Opustowa połączona z Jubileuszem 50-lecia kapłaństwa ks. kan. Tadeusz Czerwińskiego. Główna Eucharystia o godz. 10: 30 i wieczorem o 18:00. Zapraszam poczty sztandarowe naszej Straży i Szkoły im. PCK w Dylągówce, Orkiestrę, Parafian i wasze rodziny, które wywodzą się z Dylągówki. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów. Proszę młodzież do niesienia feretronów.
 5. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na potrzeby parafii 180 zł, a o nowy dyżur proszę: Ewę Trzyna, Eugeniusza Pałac, Krzysztofa Jaworskiego, Mieczysława Wróbla, Andrzeja Wałę, Adama Paściaka.
 6. Przygotowujemy się do przyjęcia pielgrzymów na nocleg w 5 lipca.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 8. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  Zapowiedź I
  1) Kamil Dawid Żurek, zam. Dylągówka, stanu wolnego i Patrycja Mazur, zamieszkała Szklary, stanu wolnego.

  OGŁOSZENIE
  Urząd Gminy Hyżne przypomina, że każdy właściciel nieruchomości ma czas do końca czerwca na złożenie deklaracji o źródłach ciepła! Prosimy zgłaszać się do urzędu gminy, pokój 17 na III piętrze w godzinach pracy urzędu.