IV Niedziela zwykła 29.01.2023

 1. Dziś po Mszy św. o 10:30 spotkanie scholii w salce pod kościołem.
 2. Bardzo dziękuję za ofiary na remont w parafii i na ogrzewanie, które wyniosły.
 3. W tym tygodniu:
  – we wtorek(31) wsp. obow. św. Jana Bosko, prezbitera. Po Mszy św. spotkanie grupy modlitewno-biblijnej w salce pod kościołem.
  – w środę wieczorem cotygodniowa nowenna do Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszam szczególnie klasę VI z indeksami i pamiętnikiem bierzmowanego.
  – w czwartek(2) Święto Ofiarowania Pańskiego, w Tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o 15:00 i 17:00 z poświęceniem gromnic. Taca z tego dnia na klasztory klauzurowe. Na Mszy św. o 17: 00 zapoczątkowanie Róży, która chce się modlić za dzieci. Po Mszy świętej wieczornej zapraszam klasę VIII na rozbieranie szopki i choinek oraz grupę sprzątającą.
  – w piatek(3)  wsp. dowolne św. Błażeja, biskupa i męczennika – obrzęd błogosławieństwa jabłek.
  – w niedzielę(5) wsp. obw. świętej Agaty, dziewicy i męczennicy – na koniec Mszy świętej poświęcenie chleba i wody ku Jej czci.
 4. W tym tygodniu I czwartek, piątek, sobota lutego. W czwartek adoracja po mszy św. z modlitwami o powołania. W I piątek Msza św. o 7:00 i 17:00. Chorzy od 10:00 nowych chorych proszę zapisać w zakrystii, spowiedź od godz. 16:00. Po Mszy św. nabożeństwo do NSP Jezusa.
 5. W sobotę wieczorem nabożeństwa wg. porządku fatimskiego: Msza św., medytacja i wspólny różaniec – zapraszam na praktykowanie pierwszych sobót.
 6. Za tydzień niedziela adoracyjna, o 7:30 Msza w int. Róż Różańcowych w parafii i zmiana tajemnic. Na Mszy św. o 15: 00 będziemy gościć prowadzącego rekolekcje ewangelizacyjne ks. Marka wraz z zespołem ewangelizacyjnym. Po Mszy św. spotkanie z Radą Parafialną i chętnymi osobami, które chcą się zaangażować w rekolekcje. Wszystko to będzie w kaplicy pod kościołem.
 7. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię i za ofiarę na potrzeby kościoła 210 zł., a o nowy dyżur proszę: Grażynę Żurek, Lidię Sobczyk, Helenę Dziura, Agnieszkę Ślemp, Helenę Stachura, Elżbietę Pleśniak. 
 8. Intencje Mszalne i ogłoszenia są wywieszone w gablocie przy kościele i na stronie parafii.

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  Intencje modlitewne na luty dla Róż Różańcowych:
  Ogólna: Aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.
  Diecezjalna: O nowe powołania do życia konsekrowanego w Kościele.