I Niedziela Wielkiego Postu 26.02.2023

 1. Dziękuję, pomoc w porządkowaniu zakrystii szczególnie Pani Janinie, Elżbiecie, Strażakom i Rady Parafialnej.
 2. Bóg zapłać za ofiary w kopertach na ogrzewanie i na remonty z racji 3. Niedzieli. Bardzo dziękuj za tacę solidarność z Popielca na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii oraz ofiar wojny na Ukrainie.
 3. Dziś spotkanie Rady Parafialnej o godz. 18:00 na plebanii.
 4. W tym tygodniu:
  – w środę cotygodniowa nowenna do Niepokalanego Serca NMP.
  – Msze św. od poniedziałku do czwartku o 17:00 w dolnej kaplicy. 
 5. Tym tygodniu I czwartek, piątek, sobota marca.
 6. W czwartek adoracja po mszy św. z modlitwami o powołania z ucałowaniem relikwii bł. Jana Wojciecha Balickiego.
 7. W piątek rano Msza św. o 7:00. O 10:00 chorzy na I piątek. O godz. 16:30 parafialna Droga Krzyżowa. O 17: 30 Rozpoczęcie Parafialnych rekolekcji Ewangelizacyjnych w Szkole Podstawowej na sali Gimnastycznej. Msza rekolekcyjna pierwsza o 20:30 w Kościele Parafialnym. 
 8. Sobota drugi dzień rekolekcji początek o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej na sali gimnastycznej. Msza św. o godz.14:00. Od 18:00 do 19:00 Adoracja NS w milczeniu. 
 9. Niedziela trzeci dzień rekolekcji. Pierwsza Msza św. o godz. 7:30. Początek rekolekcji o godz. 9:00 w Szkole Podstawowej na sali gimnastycznej. O 13:00 Msza św. z homilią na zakończenie i Gorzkimi Żalami. Po Mszy powrót do szkoły na AGAPE.
 10. Zapraszam na rekolekcje wszystkich parafian dorosłych bez względu na wiek i stan, także starszą młodzież. Zapraszam zarówno osoby pojedyncze, jak też małżeństwa i rodziny.
 11. Jeśli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć z ważnych przyczyn we wszystkich punkach programu, może przyjść wtedy, gdy będzie to dla niego możliwe. Proszę jednak zarezerwować czas na całe rekolekcje, żeby uczestniczyć we wszystkich punktach programu. 
 12. Zachęcam do skorzystania z sakramentu spowiedzi przed rekolekcjami.                  Możliwość taka będzie w przed Eucharystią.
 13. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię i za ofiarę na potrzeby kościoła 180 zł., a o nowy dyżur proszę: Kazimierę Rożek, Annę Paluch, Zofię Gwizdała, Zdzisławę Jamrozik, Annę Sroka, Janinę Gwizdała.
 14. Nożna nabyć nowy tygodnik „Gość Niedzielny” w cenie 10 zł. i „Małygość” dla dzieci starszych, ministrantów lub scholii cena 7 zł. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 15. Zmiana Tajemnic Różańcowych w drugą niedzielę marca tj. 12.03. ze względu na rekolekcje ewangelizacyjne.
 16. Są do nabycia słoiczki miodu i paschaliki w cenie 10 zł. ofiary na Caritas.
 17. Intencje Mszalne i ogłoszenia są wywieszone w gablocie przy kościele i na stronie parafii.

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  plakat rekolekcje dylagowka
  2023-02-26-abpASz_list_Wielki_Post_2023