V Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023

 1. Dziś po Mszach świętych młodzież będzie rozprowadzać wykonane przez siebie Palmy, ofiara 10 zł.
 2. Dziękuję za tacę z ubiegłej niedzieli i ofiary na remont kościoła i ogrzewanie.
 3. Dziś Gorzkie Żale o 10:30 z adoracją Krzyża dla mężczyzn z ofiarą na kwiaty.
 4. Zgodnie z polską Tradycją od dzisiejszej niedzieli zasłania się krzyże i obrazy w kościele. Pozostaną zasłonięte do liturgii Wielkiego Piątku.
 5. W tym tygodniu:
  w środę Msza św o 7:00. Popołudniu spowiedź parafialna od 15:00 do 18:00 z przerwą na herbatę 16:30 do 17:00. Następnie od 17:00 do 18:00.
  – w czwartek spotkanie dla rodziców z klasy III. Po Mszy św. spotkanie rodziców i dzieci.
  – w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 16:30. Dla młodzieży o 18:30.
  w sobotę Msza św. o godz. 7:00. O godz. 18:00 spotkanie lektorów.
  – pierwsza sobota i niedziela kwietnia.  
 6. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Obrzęd poświęcenia Palm na każdej Mszy św. Zmiana tajemnic Różańcowych o 7:30. Po Mszy św o godz. 15:00 parafialna Droga Krzyżowa dla całej parafii przez miejscowość. Prośba do Strażaków o zabezpieczenie drogi głównej
 7. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię i za ofiarę na potrzeby kościoła 180 zł., a o nowy dyżur proszę: Albinę Bukała, Karola Bukałę, Zbigniewa Pałac, Renatę Płac, Karolinę Rochecką, Jana Gudykę.
 8. Na parkingu postawiony jest kontener na makulaturę z przeznaczeniem na studnię w Afryce. 
 9. Warto nabyć tygodnik „Niedziela” i „Gość Niedzielny” jest dodatkowy numer „Znaki Męki Boga” w cenie 14 złotych. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 10. Intencje Mszalne i ogłoszenia są wywieszone w gablocie przy kościele i na stronie parafii.

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  Ogłoszenie
  Wójt Gminy Hyżne i Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem serdecznie zapraszają Mieszkańców do udziału w Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 2 kwietnia na Skwerze gen. Sikorskiego w Hyżnem w godzinach od 14:00 do 18:00. Organizatorzy zapraszają również wszystkie dzieci, dla których przygotowano wiele zabaw, animacji i konkursów z nagrodami. Szczegóły wydarzenia znajdują się na plakatach oraz w Internecie.