III Niedziela zwykła 21.01.2024

 1. Dziś o 10: 30 będziemy gościć Kapelę „Tońko” z Dynowa z kolędami. Serdecznie zapraszam.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję za dekorację na peregrynację obrazu NSPJ Paniom Renacie i Ewie.
 3. Ze względu na chorobę zakończyłem wizytę duszpasterską w parafii. Bardzo dziękuję za otwarte drzwi i miłe oraz ciepłe przyjęcie. Dziękuję za ofiary składane z racji kolędy w domu i na tace w kościele. Chciałbym zaprosić chętnych parafian do jeszcze większego zaangażowania w AK i wspólnotę małżeństw, a młodzież do KSM –u.
 4. Dziś Niedziela Słowa Bożego. Prośmy o łaskę czytania Pisma Świętego.
 5. Bardzo dziękuję za ofiary na remont w parafii i na ogrzewanie z racji 3. niedzieli. Na pierwszym spotkaniu Rady Parafialnej w tym roku ustalono, że nadal zbieramy po 70 zł od rodziny, co miesiąc na remont kościoła i 100 zł na ogrzewanie.
 6. W tym tygodniu:
  – w środę(24) wsp. obow. św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. Cotygodniowa nowenna do Niepokalanego Serca NMP. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej.
  – w czwartek(25) Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła – zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan można zyskać odpust zupełny.
  – w piątek(26) wsp. obow. św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
 7. Msze św. w tym tygodniu o godz. 17:00
 8. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię oraz za ofiarę na potrzeby kościoła 150 zł., a o nowy dyżur proszę: Annę Sobczyk, Elżbietę Pałys, Zofię Ziaja, Kingę Ziaja, Justynę Wałęsa.
 9. Intencje Mszalne i ogłoszenia są wywieszone w gablocie przy kościele i na stronie parafii.
 10. Warto nabyć Tygodnik Niedziela i przeczytać artykuły: „O trudnej jedności w podzielonym świecie”, „O rodzinie, postach i zwątpieniu”,Dzięki nim jesteśmy”.
  W tygodniku Gość Niedzielny warto przeczytać: „Nieodpowiedzialna zabawa atomem”, Słowo na czysto”, „Fałszywe obrazy Boga”. W przedsionkach kościoła na stolikach wyłożone są broszurki diecezjalne na temat tego rocznego tematu duszpasterskiego „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. 
 11. 28 stycznia początek pielgrzymki do różnych miejsc we Włoszech wyjazd o godz. 9:00 z zajezdni autobusowej na krzyżówce w Dylągówce.

  Wszystkim życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski