Wielki Czwartek 28.03.2024

 1. Dziś po procesji do ciemnicy Adoracja dla wszystkich chętnych do 23:00. O 20:30 Adorację Jezusa w Ciemnicy młodzież z KSM –u.
 2. Wielki Piątek – dzień ciszy i postu ilościowego i jakościowego. O 9:00 rano Droga krzyżowa dla chętnych po niej Komunia św.
 3. Wielki Piątek od 8:00 rozpoczyna się adoracja Róż Różańcowych w parafii i podobnie w Wielką Sobotę. Lista jest umieszczona w kościele i na stronie parafii.
 4. Wieczorem o 17: 30 Droga Krzyżowa a po niej Liturgia Wielkiego Piątku. Adoracja Jezusa przy Bożym Grobie. Ofiara od adoracji Krzyża na Boży Grób w Jerozolimie. Od 22:00 czuwanie prowadzi Domowe Jerycho Różańcowe do 8:00.
 5. Indywidualna adoracja Krzyża przez pokłon będzie możliwa po liturgii piątkowej.
 6. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, który ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Mimo tego przepisu rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Zachęca się wiernych do zachowania postu także w Wielką Sobotę, aby „dzięki temu z podniosłym i otwartym sercem przystąpić do radości Zmartwychwstania” (KL 110).
 7. Wielka Sobota, święcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 9:00 i 10:00
 8. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19:00. Przynosimy ze sobą naczyńka na wodę i świece z okapnikiem. Po zakończonej liturgii adoracja do godz. 21: 30. Zapraszam po liturgii, aby zostać i pośpiewać z Orkiestrą pieśni paschalne i eucharystyczne na cześć Jezusa. Co roku grają i podtrzymują tradycję naszej miejscowości.
 9. Młodzież proszę o pomoc w przygotowaniu feretronów na rezurekcję szczególnie klasy 8 i 7 kandydatów do bierzmowania o to zaangażowanie proszę.
 10. Wielka Niedziela rezurekcja o 6:00, następna Msza św. o 10:30.
 11. Do Komunii św. i na adorację krzyża podchodzimy w kolejności: osoby pod chórem następnie osoby z ostatnich ławek i tak do początku kościoła. Idziemy do komunii przejściem głównym i wracamy przejściami bocznym. Osoby z chóru idą do komunii przejściem głównym.
 12. Z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni.

  Wszystkim życzę umocnienia wierze
  Ks. Robert Świtalski