XXVII Niedziela zwykła 4.10.2020

 1. Dziś, I niedziela miesiąca połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu. O 7:30 zmiana tajemnic różańcowych i Msza za Róże w Parafii i za ich rodziny. Na sumie poświęcenie różańców dla dzieci do I Komunii świętej. O 15:00 Msza św. chrzcielna za Emilię Marię w dniu przyjęcia chrztu połączona z nabożeństwem różańcowym.
 2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek(5) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; w środę(7) NMP Różańcowej. Na Mszy św. zaprzysiężenie Nowej Rady Parafialnej, po nabożeństwie na plebani spotkanie całej Rady Parafialnej.
 3. W tym tygodniu różaniec poprowadzą róże: we wtorek Róża świętego Jana Pawła II; w czwartek Róża św. Stanisława Kostki; w piątek Róża św. Charbela. 9 Róż jest w parafii, może udałoby się w tym ciężkim roku zorganizować 10 Różę Różańcową potrzeba 20 osób. Szukam chętnych, zgłaszać się można w tej sprawie do mnie lub do Pani Elżbiety Paściak przewodniczącej Róż w parafii.
 4. Nabożeństwa u nas w parafii codziennie po Mszy św. wieczornej. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. W czwartek o 16:00 spotkanie dla kandydatów na ministranta w sali pod kościołem zapraszam chętnych do służenia.
 6. Za tydzień w Polsce Dzień Papieski, po Mszach św. młodzież będzie zbierała ofiary do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia. Zachęcam do ofiarności.
 7. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię, a o nowy dyżur proszę: Wróbel Wiesława, Jamrozik Małgorzatę, Paściak Agnieszkę, Gliwa Krzysztofa, Grochowską Marię, Dziak Sylwię.
 8. Doroczna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca, która odbędzie się w sobotę10 października 2020 r. Dla naszego dekanatu będzie to Borek Stary sanktuarium o.o Dominikanów. Hasło Pielgrzymki: Różaniec lekarstwem dla uleczenia otwartych ran zadanych Kościołowi.                                                                                                              Plan spotkania:
 • 9:30– Przywitanie Pielgrzymów
 • 9:50– Zawiązanie wspólnoty
 • 10:20– Przerwa
 • 10:40– Katecheza formacyjna
 • 11:15– Różaniec w łączności z Metropolitą Przemyskim (transmisja Radia FARA z Archikatedry Przemyskiej)
 • 11:30– MSZA ŚWIĘTA
 • Modlitwa różańcowa z rozważaniami . Dojazd we własnym zakresie.

9. Intencje Mszalne i ogłoszenia są wywieszone w gablocie przy kościele i na stronie parafii www.dylagowka.przemyska.pl

Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia

Ks. Robert Świtalski