I Niedziela Adwentu 29.11.2020

 1. Bóg zapłać tym, którzy złożyli w kopertach ofiary na renowację krzyża i łazienki pod kościołem. Złożona kwota wynosi 1050 zł. Serdeczne dziękuję za położenie płytek w łazience pod kościołem Panu Krzysztofowi Baranowi i Panu Januszowi Kurpycie za pomalowanie ścian w łazience.
 2. W tym tygodniu wspominamy:                                                                                    w poniedziałek(30) Święto św. Andrzeja, Apostoła.                                              w środę(2) nowenna do Niepokalanego Serca NMP po roratach.                      w czwartek(3) wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela grudnia. W piątek od 14:00 odwiedzę chorych tylko dla chętnych, trzeba ich zgłaszać w zakrystii. Spowiedź w piątek od 16:00.
 4. W pierwszą sobotę nabożeństwo fatimskie.
 5. Za tydzień w niedzielę, o 7:30 Msza św. za Róże Różańcowe w Dylągówce i zmiana tajemnic. Jak co roku, w drugą Niedzielę Adwentu puszka na pomoc chrześcijanom na Wschodzie, po każdej Mszy św. adoracyjna Najświętszego Sakramentu.
 6. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski, pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Roraty u nas w parafii o godz. 17:00. Szczególnie zależy mi na dzieciach i uczniach szkoły Podstawowej, ale w czasie pandemii zapraszam z rodzicami na to czuwanie adwentowe.
 7. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię i za ofiarę na potrzeby kościoła 120 zł., a o nowy dyżur proszę: Justynę Chohura, Janusza Kurpytę, Natalię Wróbel, Piotra Mackiewicza, Longinę Czarnota, Mariana Siłka.
 8. W każdą sobotę i niedzielę adwentu Rada Parafialna będzie rozprowadzać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Złożone ofiary chcemy przeznaczyć na Służbę Kościelną.
 9. W niszy kościoła, są wystawione wigilijne świece Caritas – w cenie 6 zł. Jest to cena jednego dania dla bezdomnych.
 10. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnika na przyszły rok w cenie 25 zł.
 11. W dzisiejszej Niedzieli jest ciekawy artykuł na temat Adwentu, czekamy czy czuwamy?, jest też płyta CD na niej 33 dniowe rekolekcje. Polecam. Można też, wziąć ze sobą archiwalne numeru Niedzieli.
 12. Intencje Mszalne i ogłoszenia są wywieszone w gablocie przy kościele i na stronie parafii.

        Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia                                                                                           Ks. Robert Świtalski