II Niedziela Adwentu 6.12.2020

 1. Bóg zapłać tym, którzy złożyli w kopertach ofiary na renowację krzyża i łazienki pod kościołem. Złożona kwota wynosi 1300 zł. Serdeczne dziękuję Pani Janinie Dziadura za posprzątanie po remoncie łazienek i pomieszczeń pod kościołem.
 2. Dziś po Mszach świętych puszka na pomoc chrześcijanom na Wschodzie.
 3. W tym tygodniu wspominamy:                                                                                             we wtorek(8) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 7:30 i 17:00. Rano Msza św. za całą Parafię. Od godz. 12:00 do 13:00 Godzina Łaski, będzie możliwość adoracji w tym czasie w kościele. Wieczorem o zapraszam dzieci z klasy III i ich rodziców na poświęcenie medalików przed I Komunią świętą. – W tym dniu nie ma Rorat.
 4. W czwartek(10) Diecezjalna adoracja w naszej parafii od godz. 15:00 do 17:00. Rozpoczniemy wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia. Intencja adoracji to usilna prośba o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne, misyjne, modlitwa za powołanych oraz o naszą otwartość na Ducha Świętego. Zapraszam osoby z Róż Różańcowych i chętnych do adoracji.
 5. Za tydzień w sobotę Msza św. za III Niedzieli Adwentu.
 6. Roraty u nas codziennie o godz. 17:00.
 7. W najbliższym czasie przedstawimy ekspertyzę stany dachu i więźby dachowej na budynku kościelnym.
 8. W niszy kościoła, są wystawione wigilijne świece Caritas – w cenie 6 zł. Jest to cena jednego dania dla bezdomnych.
 9. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię i za ofiarę na potrzeby kościoła 120 zł., a o nowy dyżur proszę: Marię Krowiak, Katarzynę Stachura, Irenę Marcinek, Dorotę Bysiek, Danutę Kawalec, Annę Ślęp.
 10. Do IV Niedzieli Adwenty będzie możliwość przynieść jedną bańkę choinkową w kolorze złotym, srebrnym lub białym na dekoracje choinek w kościele.
 11. W dzisiejszej Niedzieli jest artykuł Sekrety dobrej spowiedzi. Przy okazji zachęcam do indywidualnej spowiedzi adwentowej przed świętami.
 12. Intencje Mszalne i ogłoszenia są wywieszone w gablocie przy kościele i na stronie parafii.                                                            Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia

  Ks. Robert Świtalski