IV Niedziela zwykła 31.01.2021

 1. Dziękuję, za zrozumienie i ofiary w kopertach na ogrzewanie kościoła i ofiary na remont kościoła. Dziękuję za solidarność z Chorwacją i ofiary na ten cel.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  – we wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego, w Tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o 7:30 i 17:00 z poświęceniem gromnic. Taca z tego dnia na klasztory klauzurowe.
  – w środę wsp. dowolne św. Błażeja, biskupa i męczennika – obrzęd błogosławieństwa jabłek, i nowenna do Niepokalanego Serca Maryi.
  – w piątek wsp. obw. Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy na koniec Mszy Świętej poświęcenie wody i chleba ku Jej czci.
 3. W tym tygodniu I czwartek, piątek, sobota lutego. W czwartek adoracja po mszy św. z modlitwami o powołania. W I piątek możliwość odwiedzin chorych – proszę ich zgłosić w zakrystii od 14:00, spowiedź od godz. 16:00. Po Mszy św. nabożeństwo do NSP Jezusa. 
 4. W sobotę wieczorem porządek fatimski: Msza św., medytacja i wspólny różaniec. 
 5. Za tydzień niedziela adoracyjna, o 7:30 Msza św. w int. Róż Różańcowych w parafii i zmiana tajemnic.
 6. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię i za ofiarę na potrzeby kościoła 180 zł., a o nowy dyżur proszę: Katarzynę Bartoń, Małgorzatę Bialic, Zofię Prokop, Lucynę Ślemp, Genowefę Ślemp, Krystynę Krzywdzińską. 
 7. Na wtorek zapraszam chętnych z klasy VIII do rozebrania choinek na godz. 18:00 a osoby z grupy sprzątającej na godz. 19:00. 
 8. Zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy VIII na Mszę św. i nowennę do Matki Bożej w środę na 17:00. 
 9. W koszykach są okolicznościowe widokówki o naszej parafii. 
 10. Zachęcam do czytania Tygodnika „Niedziela”, a między innymi artykuł, „Po co nam zakonny” z okazji 2 lutego dnia Życia Konsekrowanego i drugi artykuł „Jak czcić św. Józefa” z racji Jego roku w Kościele. 
 11. Intencje Mszalne i ogłoszenia są wywieszone w gablocie przy kościele i na stronie parafii.

Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
Ks. Robert Świtalski