V Niedziela Wielkiego Postu 21.03.2021

 1. Bardzo dziękuję, za ofiary w kopertach na ogrzewanie i na remont kościoła oraz za wpłaty na konto. Dziękuję Panom z Rady Parafialnej w pracach na plebanii. Taca z III niedzieli na potrzeby parafii, za które serdecznie dziękuję.
 2. Dziękuję za udział w rekolekcjach po mimo pandemii.
 3. Dziś po sumie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i adoracja krzyża dla kobiet.
 4. W tym tygodniu wspominamy:
  – w środę cotygodniowa nowenna do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. wieczornej, na którą zapraszam chętnych z klasy VI.
  – w czwartek(25) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7:30 i 17:00. Wieczorem przyjęcie chętnych do Duchowej Adopcji Dziecka Nienarodzonego. Można jeszcze zabrać ze sobą folder i biuletyn o tej tematyce.
  – w piątek(26) w diecezji przemyskiej Święto Dobrego Łotra.
 5. Zgodnie z polską tradycją od dzisiejszej niedzieli można zasłonić krzyże i obrazy w kościele. Pozostają one zasłonięte aż do liturgii Wielkiego Piątku.
 6. We wtorek zapraszam lektorów czynnych i seniorów na spotkanie w celu przygotowania liturgii Triduum Paschalnego, po Mszy św. wieczornej.
 7. W czwartek droga krzyżowa dla chętnych dzieci o 16:30, w piątek parafialne nabożeństwo o 16:30, wieczorem dla młodzieży o 18:30. Za tydzień Gorzkie Żale po sumie i adoracja krzyża dla wszystkich chętnych.
 8. Za tydzień Niedziela Palmowa po święcenie palm na każdej Mszy św. również w sobotę wieczorem.
 9. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni.
 10. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię i za ofiarę na potrzeby parafii, a o nowy dyżur proszę: Renatę Nowak, Stanisławę Drewniak, Ewę Wilhelm, Katarzynę Drewniak, Agnieszkę Puchała, Małgorzatę Rożek.
 11. Przykro mi, ale trzeba po raz kolejny odwołać parafialną Drogę Krzyżową, w Niedzielę Palmową. W tym miejscu pragnę podziękować Panu Stanisławowi Dziak za przygotowanie krzyża, który posłuży nam na kilka lat.
 12. Warto przeczytać w tygodniu w „Niedziela” artykuły:  „Czy w Polsce prześladuje się katolików?”, „Gdy w życiu dzieją się cuda” – zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 13. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…
 14. Podziękowania dla ks. Grzegorza Jakubika.

Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
Ks. Robert Świtalski