IV Niedziela Wielkanocy 25.04.2021

Bardzo dziękuję, za ofiary w kopertach na remont kościoła i wpłaty na konto.

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw. Przez całą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas.
 2. W tym tygodniu:
  – w środę nowenna do Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. wieczornej, na którą zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy VI, przynosimy indeksy.
  – w czwartek(29) Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Po Mszy św. spotkanie grupy modlitewno – biblijnej.
  – I sobota miesiąca maja wg. porządku fatimskiego czyli: Msza św., medytacja i wspólna modlitwa różańcowa. Początek godz. 18:00, serdecznie zapraszam. O godz. 16:00 Msza św. za Strażaków z naszej Parafii.
 3. W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa majowe o godz. 18:30 po Mszy św., na które serdecznie zapraszam dzieci i młodzież.
 4. Za tydzień w niedzielę o godz. 7:30 zmiana tajemnic dla Róż Różańcowych i Msza w ich intencji. O godz. 10:30 Uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy III. W związku z tym wydarzeniem, wielka prośba do tych parafian, którzy chodzą na tą godzinę aby wybrali inną Mszę św. I spowiedź dla dzieci i ich rodziców i chrzestnych w sobotę od godz. 15:00.
 5. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię, i za ofiarę 180 zł na potrzeby parafii, a o nowy dyżur proszę: Krystynę Tadla, Małgorzatę Szałajko, Agnieszkę Zaworę, Wandę Tadla, Janinę Trzyna, Ewę Dziadura. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych proszę o porządek wokół kościoła.
 6. Polecam przeczytać w tygodniu w „Niedziela” artykuły: „Kto chce być dzisiaj księdzem?”, „Sztuka przekazywania wiary”, „Prawda o szczepionkach”. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 7. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…
 8. Rozpoczęliśmy prace na stropie kościoła, wymiana zgniłej więźby dachowej, belek. Jest odpowiednia temperatura na takie prace.
 9. Zapowiedzi…

Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
Ks. Robert Świtalski