Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 23.05.2021

 1. Bardzo dziękuję, za ofiarę na potrzeby parafii i na remont kościoła. Bóg zapłać za ofiarność.
 2. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. W tym tygodniu:
  – we wtorek po majówce spotkanie grupy modlitewno –biblijnej.
  – w środę (26) wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Po Mszy św. cotygodniowa nowenna do Niepokalanego Serca NMP połączona z majówką. Zapraszam szczególnie rodziców kandydatów do bierzmowania z klasy VIII na spotkanie. To Dzień Matki w Polsce, zachęcam do modlitwy za swoje Mamy.
  – w czwartek(27) Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  O godz. 16:45 spotkanie dla kandydatów na ministranta w salce pod kościołem. Po Mszy św. majówka przy grocie Matki Bożej proszę przynieść stołeczki do siedzenia.
  – w piątek godzinna adoracja przed Mszą św. od 17:00 do 18:00.
  – w sobotę(29) wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Wieczorem Msza św. z niedzieli
 4. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
 5. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię i porządek wokół kościoła, a o nowy dyżur proszę: Rafała Kurzydło, Ryszarda Cieślak, Małgorzatę Mróz, Elżbietę Gołąb, Jolantę Kłoda, Urszulę Idziniak.
 6. Polecam przeczytać w tygodniu w „Niedziela” artykuły: „Wiosną powieje od charyzmatyków”, „Katolicy za Wielkim Murem”, „Jak działa Duch Święty”. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 7. Prace remontowe w kościele: Do tej chwili zostały wywiercone otwory wentylacyjne między stropem a dachem urobek widać przy wejściu do kościoła. Wszystkie krokwie zaimpregnowane i dach na antresoli przygotowany do ocieplenia. Została wymieniona elektryka na stropie kościoła.
 8. Chciałbym zaproponować, aby tegoroczna procesja Bożego Ciała była wokół Kościoła parafialnego. I ołtarz przygotowaliby parafianie z nr od 1 do 10; II ołtarz od 11 do 20; III ołtarz nr 21 do 30, a IV ołtarz nr od 31 do 40. Można już wypracowane pomoce pożyczyć do przybrania ołtarzy. Już teraz zapraszam Orkiestrę i młodzież do niesienia feretronów a dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia.

Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
Ks. Robert Świtalski