Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 30.05.2021

 1. Bardzo dziękuję, za ofiarę na potrzeby parafii i na remont kościoła. Bóg zapłać za ofiarność.
 2. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres komunii Świętej wielkanocnej.
 3. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek(31) Święto Narodzenia NMP. Zakończenie nabożeństw majowych, zapraszam dzieci z planszami po skromne nagrody. Po nabożeństwie spotkanie ministrantów i lektorów.
  – we wtorek(1.6.) wsp. św. Justyna, męczennika. Światowy Dzień Dziecka. Początek nabożeństw czerwcowych do NSP Jezusa. Po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy modlitewno – biblijnej.
  – w środę cotygodniowa nowenna do Niepokalanego Serca NMP połączona z litanią do Serca PJ. Zapraszam szczególnie kandydatów do bierzmowania z klasy VIII, po nabożeństwie spotkanie – przynosimy indeksy.
  – w czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. z procesją o godz. 10:00. Za udział w procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Druga Msza św. o godz. 15:00.
  – w piątek spowiedź od godz. 17:00 i możliwość odwiedzenia chorych od 14:00, których proszę zgłosić w zakrystii.
  – w sobotę(5) porządek nabożeństw według porządku fatimskiego. O 18:00 Msza św. litania do Serca PJ recytowana, medytacja i różaniec. Wsp. św. Bonifacego, biskupa.
  Kandydaci do bierzmowania z klasy VIII mają spotkanie liturgiczne w parafii Grzegorzówka o godz. 11:00.
 4. Za tydzień I niedziela czerwca, adoracja po Mszach św. i zmiana tajemnic różańcowych o 7:30. Taca na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 5. Od piątku rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała, codziennie procesja wokół kościoła, zapraszam dzieci do sypania kwiatów i dzwonków, a młodzież do niesienia feretronów.
 6. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię i porządek wokół kościoła oraz ofiarę 160 zł na potrzeby kościoła. O nowy dyżur proszę: Paulinę Walas, Krzysztofa Gołąb, Janinę Domin, Weronikę Trzyna, Jolantę Trzyna, Annę Urbańską.
 7. Polecam przeczytać w tygodniu w „Niedziela” artykuły: „Depresja ma twarz dziecka”, „Synteza naszej wiary”, „Imadła Boga”. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 8. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski