IV Niedziela zwykła 30.01.2022

 1. Bardzo dziękuję za ofiary na remont w parafii i na ogrzewanie które wyniosły.
 2. W tym tygodniu:
  – w środę(2) Święto Ofiarowania Pańskiego, w Tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o 15:00 i 17:00 z poświęceniem gromnic. Taca z tego dnia na klasztory klauzurowe. Wieczorem cotygodniowa nowenna do Niepokalanego Serca Maryi.
  – w czwartek(3)  wsp. dowolne św. Błażeja, biskupa i męczennika – obrzęd błogosławieństwa jabłek.
  – w sobotę(5) wsp. obw. świętej Agaty, dziewicy i męczennicy – na koniec Mszy świętej poświęcenie chleba i wody ku Jej czci.
 3. W tym tygodniu I czwartek, piątek, sobota lutego. W czwartek adoracja po mszy św. z modlitwami o powołania. W I piątek chorzy od 10:00 nowych chorych proszę zapisać w zakrystii, spowiedź od godz. 16:00. Po Mszy św. nabożeństwo do NSP Jezusa.
 4. W sobotę wieczorem porządek fatimski: Msza św., medytacja i wspólny różaniec – zapraszam na praktykowanie pierwszych sobót.
 5. Za tydzień niedziela adoracyjna, o 7:30 Msza w int. Róż Różańcowych w parafii i zmiana tajemnic.
 6. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię i za ofiarę na potrzeby kościoła 120 zł., a o nowy dyżur proszę: Helenę Rokita, Józefa Rozek, Annę Budyka, Alinę Tereszkiewicz, Barbarę Ossolińską, Annę Inglot.
 7. Na środę zapraszam chętnych z klasy VIII do rozebrania choinek na godz. 18:00 i grupę sprzątającej na godz. 18:00.
 8. W Tygodniku „Niedziela” warto przeczytać artykuły, „Na wyłączność Boga” z okazji 2 lutego dnia Życia Konsekrowanego i drugi artykuł „Jak zatrzymać młodych w Kościele”, „Gromniczna”.
 9. Intencje Mszalne i ogłoszenia są wywieszone w gablocie przy kościele i na stronie parafii.

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  Intencje modlitewne na luty dla Róż Różańcowych:
  Ogólna: W intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych – dziękując im za ich misję i odwagę – aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.
  Diecezjalna: Za chorych, aby w modlitwie odnajdywali uzdrowienie i umocnienie.

  OGŁOSZENIE
  6.03. Organizowany jest wyjazd do kina na film pt. ”Pani z Guadalupe”, cena 28 zł.(15 zł. autobus i 13 bilet). Wyjazd o godz. 17:00 z parkingu przy kościele i z krzyżówki w Dylągówce. Zapisy o Pana Józefa Szmigla pod telefonem 661 298 304 lub 17 229 54 16.