VIII Niedziela zwykła 27.02.2022

 1. Dziękuję, za ofiary w kopertach na ogrzewanie i na remonty w parafii.
 2. Dziś rozpoczyna się 55. Tydzień Trzeźwości. Książka, do abstynencji wystawiona jest w bocznej kaplicy. Zachęcam do abstynencji na Wielki Post. Zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.
 3. O 14:00 w salce pod kościołem rozpoczyna się parafialny kurs przedmałżeński – spotkanie organizacyjne.
 4. W tym tygodniu:
  w środa Środa Popielcowa – rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. od 7:00 i 17:00. Obowiązek wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy (wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Mimo tego przepisu rodzice powinni jednak zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Zaleca się, aby dla nieobecnych w tym dniu zabrać poświęcony popiół jako znak łączności z pokutującym Kościołem. To również  dzień postu w intencji pokoju. Zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.
  I czwartek, piątek, sobota marca. W czwartek(3) poświęcenie i rozdanie modlitewników dla klasy III, po nabożeństwie spotkanie dla rodziców przed I Komunią św. 
 5.  Spowiedź w piątek od 17:00, rano chorzy od 10:00. I sobota wg. porządku fatimskiego.
 6. Od 3.03.(czwartek) rozpoczniemy w Archidiecezji PrzemyskiejNowennę za kapłanów oraz o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Po Mszy świętej.
 7. Msze św. od poniedziałku o godz. 17:00. 
 8. Za tydzień I niedziela marca o 7:30 Msza św. w intencji Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
 9. W czwartek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16:30. W piątek parafialne nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16:30, dla młodzieży od klasy 7 o godz. 18:30. Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy św. o godz. 10:30. 
 10. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię i za ofiarę na potrzeby kościoła 180 zł., a o nowy dyżur proszę: Małgorzatę Szałajko, Ewę Dziadura, Janinę Trzyna, Agnieszkę Zawora, Wandę Tadla, Marię Dziak.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej, można nabyć nowy numer kwartalnika „Miłujcie się”.
 12. Intencje Mszalne i ogłoszenia są wywieszone w gablocie przy kościele i na stronie parafii.

Zapowiedź II
1) Tomasz Lech, zam. Dylągówka, stanu wolnego i Agnieszka Dziura, zam. Hyżne, stanu wolnego.

Intencje modlitewne na marzec dla Róż Różańcowych:
Ogólna: Abyśmy my, chrześcijanie, w obliczu nowych wyzwań bioetycznych wspierali zawsze ochronę życia modlitwą i działaniami społecznymi.
Diecezjalna: O nawrócenie i duchową przemianę w okresie Wielkiego Postu.

Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
Ks. Robert Świtalski

OGŁOSZENIE
6.03. Organizowany jest wyjazd do kina na film pt. ”Cud z Guadalupe”, cena 28 zł.(15 zł. autobus i 13 bilet). Wyjazd o godz. 17:00 z parkingu przy kościele i z krzyżówki w Dylągówce. Zapisy o Pana Józefa Szmigla pod telefonem 661 298 304 lub 17 229 54 16.