XXVIII Niedziela zwykła 9.10.2022

 1. Dziś ogólnopolskie liczenie wiernych w Polskim Kościele Katolickim. Msza św. za parafian o 10:30.
 2. Mamy nowy Krzyż Misyjny, którego poświęcenie odbędzie się w ostatnią niedzielę października o godz. 10:30. Bardzo dziękuję firmie Pana Adama Szybiaka za wykonanie krzyża, a Panu Stanisławowi Dziakowi za obróbki przy krzyżu, i innym Parafianom za pomoc w transporcie i postawieniu go w miejscu starego krzyża misyjnego.
 3. Wczoraj przyszło do pomocy w przycince tui 4 osoby z parafii, bardzo im dziękuję za pomoc, gdyby było więcej osób zaangażowanych więcej było by zrobionej pracy.
 4. W tym tygodniu:
  – we wtorek po nabożeństwie spotkanie grupy modlitewno-biblijnej w salce pod kościołem.
  – w środę(12) nabożeństwo różańcowe połączone z nowenna do Niepokalanego Serca NMP. Zapraszam klasę VII przed bierzmowaniem z indeksami.
  – w czwartek spotkanie dla ministrantów o 16:00, a po nabożeństwie różańcowym dla lektorów.
  – w sobotę(15) wsp. obow. św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.
 5. Nabożeństwa codziennie po Mszy św. około 17:30. Lista prowadzących różaniec wywieszona w gablocie i na stronie parafii.
 6. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na kwiaty 180 zł. O nowy dyżur proszę: Annę Bartoń, Rafała Bartoń, Małgorzatę Bialic, Zofię Prokop, Lucynę Ślemp, Sławomira Płac.
 7. Za tydzień XXII Dzień Papieski w całej Polsce. Zbiórka do puszek dla Dzieło Nowego Tysiąclecia Jana Pawła II. Jak co roku w październiku, prowadzona przez młodzież.
 8. Zachęcam do czytania tygodniku Niedziela. Nowa cena 10 zł.
 9. Proszę o zrobienie porządków na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi. Odpady szklane wrzucamy do kontenera, plastiki do drugiego pojemnika. Pozostałe suche kwiaty i wieńce, doniczki zabieramy do domu.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom w tym tygodniu życzę błogosławieństwa Bożego i opieki MB.
 11. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy będą świętować w tym tygodniu życzę Bożego błogosławieństwa i opieki MB.

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  OGŁOSZENIE
  Wyjazd do kina na film pt. „Medjugorie”, cena 30 zł ( autobus i bilet) 16.10.br. o godz. 17:00 z parkingu przy kościele i z krzyżówki w Dylągówce. Zapisy o Pana Józefa.

  ZAWIADOMIENIE
  12.10. (środa) o godz. 19:00 w OSP w Dylągówce. Obędzie się zebranie dla mieszkańców sołectwa Dylągówka. Będzie dotyczyło:
  Uchwały antysomogowej (obowiązek wymiany kotłów na ekologiczne)
  – Drastycznych podwyżek cen opału i prądu 
  – 
  Ekologiczne i ekonomiczne źródła ogrzewania
  – Instalacje fotowoltaiczne, zasady rozliczania nadwyżek z instalacji fotowoltaicznej z zakładem energetycznym (bardziej korzystne zasady PROSUMENT 2.0)
  – Dofinansowania i Ulgi, które się należą na daną inwestycje

  Możliwość zrealizowania inwestycji bez obciążania budżetu domowego