III Niedziela Adwentu 11.12.2022

 1. Dziękuję za ofiary składane na remont kościoła i na ogrzewanie świątyni oraz za ofiary puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 2. W tym tygodniu:
  – przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji rodzin;
  – we wtorek(13) wsp. obow. św. Łucji, dziewicy i męczennicy, po Mszy roratnie spotkanie grupy modlitewno-biblijnej;
  – w środę(14) wsp. obow. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Cotygodniowa nowenna do Niepolanego Serca NMP, na którą zapraszam kl. VII z  indeksami i pamiętnikiem bierzmowanego.
  w czwartek o godz. 16:00 spotkanie ministrantów i lektorów w salce pod kościołem.
  – w piątku adoracja NS od godz. 16:00 do Mszy św. zakończona Koronką.
  – od soboty(17), przygotowujemy się bezpośrednio o Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając Wielkie Antyfony. Od godz. 8: 30. odwiedzę chorych w domach. Proszę o ich zgłoszenie. 
 3. Za tydzień, 3 niedziela miesiąca taca na potrzeby parafii. Bóg zapłać z góry.
 4. Roraty codziennie o godzinie 17: 00, zachęcam do udziału w nich.
 5. Od czwartku do niedzieli cykl kazań czasie rorat wygłosi ks. Dawid Sas z Błażowej.
 6. Spowiedź adwentowa u nas w parafii 19.12. od godz. 15:00 do 18:00. 
 7. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na kwiaty 180 zł. O nowy dyżur proszę: Magdalenę Dziak, Zofię Jamrozik, Józefa Porosło, Janinę Mocha, Edytę Mocha, Barbarę Ossolińską.
 8. Warto nabyć Tygodnik Niedziela i przeczytać artykuły: „Sama nie dałabym rady”, „Usłyszeć siebie nawzajem”, „Kalwaria nawróceń”.
 9. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  OGŁOSZENIE
  Zarząd OSP Dylągówka informuje, że w dniu 18.12.2022 (tj. Niedziela), członkowie ochotniczej straży pożarnej będą rozprowadzać kalendarze. Ewentualnie pozyskane środki finansowe będą przeznaczone na organizację 150- lecia powstania OSP i 100 rocznicę powstania Orkiestry Dętej w Dylągówce przypadające w przyszłym roku.  Zarząd

  OGŁOSZENIE
  W poniedziałek 12 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Hyżnem w godzinach od 9:00 do 17:00  odbędzie się akacja charytatywna pt. Artyści dla Poli, w ramach której odbędzie się sprzedaż obrazów, rzeźb, naczyń glinianych oraz innego rękodzieła celem zbiórki pieniędzy na leczenie chorej Poli Matuszak, która cierpi na SMA tj. rdzeniowy zanik mięśni. Jedynym ratunkiem jest szybkie podanie leku, którego koszt wynosi ponad 9 milionów złotych! Bez szybkiego leczenia choroba spowoduje zanik mięśni i nieuniknioną śmierć. Do tej pory brakuje jeszcze ok 4 milionów złotych. Dlatego bardzo prosimy Państwa o pomoc.

  OGŁOSZENIE
  Za tydzień w niedzielę 18 grudnia na Skwerze gen. Wł. Sikorskiego w Hyżnem, po raz pierwszy odbędzie Jarmark Bożonarodzeniowy z wieloma atrakcjami w tym spotkanie ze św. Mikołajem. Na jarmarku będzie można zakupić świąteczne ozdoby, prezenty, ciasta i potrawy. Wszystkich mieszkańców zapraszają Wójt Gminy Hyżne i Gminny Ośrodek Kultury w Hyżnem. Szczegóły na plakatach.