Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2022

 1.  Msze św. w Uroczystość o 7:30 i 10:30, nie będzie Mszy o 15:00. Można dziś zyskać odpust zupełny za uczestnictwo przez radio i telewizję w błogosławieństwie papieskim Urbi et Orbi. 
 2. Dziękuję Pani Kazimierze Rożek za dekorację szopki, klasie 8 za ubranie choinek w kościele. Serdeczne dziękuję Panu Włodzimierzowi naszemu Kościelnemu za przygotowanie gospodarcze do świąt.
 3. Jutro drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia, Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika(26). Msze św. o 7:30, 10:30 i 15:00. Taca ze święta na WSD w Przemyślu i na KUL. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo owsa.
 4. W drugi dzień Świąt o godz. 11:00 „Jasełka” wykonaniu uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej w Dylągówce. Serdecznie zapraszam.
 5. Otrzymaliśmy życzenia świąteczne od Organizatorów Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę z Przemyśla, które są zamieszczone w gablocie.
  6. W tym tygodniu oktawy Bożego Narodzenia obchodzimy:
  – we wtorek(27) Święto św. Jana Apostoła; po Mszy św. wieczornej poświęcenie wina, proszę przynieść ze sobą kubeczek jednorazowy.
  – w środę(28) Święto św. Młodzianków, męczenników. Obrzęd błogosławieństwa małych dzieci.
  – w piątek Święto Świętej Rodziny
  w sobotę(31) zakończenie roku Pańskiego 2021, o godz. 16:00, po Mszy św. uroczyste Nieszpory  i Te Deum na zakończenie roku. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. W tym tygodniu Msze św. we wtorek o 17:00, od środy do piątku o godz. 7:00.
  8. W niedzielę(1) za tydzień Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Światowy Dzień Pokoju. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny. To jednocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Różańcowych o 7:30.
  9. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię i za ofiarę na potrzeby kościoła 180 zł., a o nowy dyżur proszę: Małgorzatę Inglot, Kazimierę Jeziorską, Jolantę Pociask, Zofię Ślemp, Dorotę Inglot, Bogusława Inglot.
  10. Intencje Mszalne i ogłoszenia są wywieszone w gablocie przy kościele i na stronie parafii.
  11. W tym ostatnim tygodniu roku w oktawie Bożego Narodzenia, pragnę rozpocząć wizytę duszpasterską „Kolędę”. W celu błogosławieństwa Waszych domów i odwiedzin duszpasterskich. Początek kolędy w środę(28) od godz. 9: 00. Numery domów do 1 do 30. Czwartek(29) od godz. 9: 00. Numery domów do 31 do 60. Piątek(30) od godz. 9: 00. Numery domów do 61 do 90. W czasie wizyty duszpasterskiej będę zapraszał na parafialne rekolekcje ewangelizacyjne w dniach 3-5.03. 2023 i prosił o pomoc w organizacji ich.

  Dylągówka, Boże Narodzenie 2022Pójdźmy wszyscy do stajenki, do Jezusa i Panienki.
  Powitajmy Maleńkiego i Maryję, Matkę Jego.

  Kochani Parafianie
  W bieżącym Roku Duszpasterskim Kościoła w Polsce przyjmujemy, że „tak” powiedziane Chrystusowi oznacza „tak” dla wiary w Kościół Chrystusowy.
         Z życzeniem stałego zdumienia miłością Boga i blasku prawdy budzącej sumienia wśród naszej wspólnoty i błogosławieństwem …
  Z najlepszymi życzeniami świątecznymi. Ks. Robert i ks. Tadeusz.