IV Niedziela Wielkanocy 30.04.2023

 1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. Dziękuję za ofiary w kopertach na remont kościoła i wpłaty na konto.
 3. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek(1) rozpoczynają się nabożeństwa majowe u nas w parafii po Mszy św. wieczornej. Zapraszam dzieci z rodzicami na te nabożeństwa w czasie będą zbierać naklejki z wizerunkiem cudownych obrazów M.B.
  – we wtorek(2) wsp. obow. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Rocznica sakry biskupiej bp. Krzysztofa Chudzio. Po Mszy św. spotkanie grupy modlitewno-biblijnej.
  – w środę(3) Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i archidiecezji przemyskiej.  Msze św. o 9:00 i 15:00. Odpust w parafii Piątkowej.
  – w czwartek(4) wsp. obow. św. Floriana, męczennika. To pierwszy czwartek maja. Po Mszy spotkanie dla klasy IV.
  – w piątek(5) Święto poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Msza św. o 7:00 za chorych i cierpiących. Chorzy od godz. 10: 00, spowiedź od godz. 17: 00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z majówką.
  – w sobotę(6) Święto Apostołów Filipa i Jakuba. Nabożeństwa według porządku fatimskiego. Początek o godz. 18:00. Spowiedź dla dzieci z klasy III i ich rodziców, chrzestnych i rodziny o godz. 9:00
 4. Za tydzień I niedziela maja w naszej parafii Uroczystość I Komunii Św. klasy III o 10:30. Prośba, do tych parafian, którzy chodzą na tą Mszę św., aby wtedy wybrali inną Mszę św. Msza św. o 7:30 za Róże Różańcowe w parafii i zmiana tajemnic. Taca na potrzeby archidiecezji.
 5. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na potrzeby parafii 240 zł., a o nowy dyżur proszę: Daniela Tadlę, Piotra Makarę, Katarzynę Spaczyńską, Katarzynę Rożek, Jadwigę Depka.
 6. Zachęcam do nabycia nowego numeru Tygodnika ”Niedziela” i „Gościa Niedzielnego”.
 7. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…
 8. Prośba o modlitwę, aby Jezus posłał nowego Pana Organistę do naszej parafii.

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  Intencje modlitewne dla Róż Różańcowych na maj:
  Ogólna: Aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata.
  Diecezjalna: O nowe powołania kapłańskie, szczególnie dla naszej Archidiecezji.

  Informacje dotyczące
  wypoczynku letniego dla dzieci – zgłoszenia
  Caritas Archidiecezji Przemyskiej organizuje wakacyjną Akcję Kolonijną dla dzieci
  z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku kolonie letnie będą się odbywać w Szkole Podstawowej w Bukowsku.
  Składana ofiara za uczestnika za turnus to kwota 450 zł. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do Księży Proboszczów o zgłaszanie osób chętnych do wyjazdu na letni wypoczynek (III-VIII kl. SP). Zgłoszenia przyjmujemy przez dokonanie wpłat za uczestników.
  W terminie do 31 maja 2023 roku prosimy o wpłatę w wysokości 450 zł za osobę
  osobiście w biurze Caritas lub przelewem na nowe konto 371240 475111110011 06175126 oraz przesłać listę dzieci z podaniem nazwy parafii i sugerowanego terminu wypoczynku. Każda parafia może zgłosić maksymalnie 10 dzieci. Po otrzymaniu listy dzieci, Caritasprześle na adres zgłaszającej parafii kartę zgłoszeniową na konkretny turnus, którą prosimy podpisać przez Księdza Proboszcza.

 9. Informujemy, że jest ograniczona liczba miejsc, dlatego decydować będzie kolejność
  dokonanych zgłoszeń poprzez wpłatę. Caritas nie będzie uwzględniać indywidualnych wpłat przez uczestników. Wpłaty powinny być dokonywane zbiorowo z podaniem nazwy parafii.
  Niniejsza oferta skierowana jest wyłącznie do parafii (ze względu na pomoc
  w dystrybucji świec wigilijnych). Terminy, turnusów w Bukowsku: 1) 25.06-02.07; 2) 02.07-09.07; 3) 09.07-16.07; 4) 16.07-23.07; 5) 23.07-30.07; 6) 30.07-06.08; 7) 06.08- 13.08; 8) 13.08-20.08; 9) 20.08-27.08.