Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 4.06.2023

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca w ramach Mszy św. Adoracja NS. O 7:30 zmiana tajemnic różańcowych. O 15:00 Msza św. za Parafian. Dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Taca na WSD w Przemyślu.
 2. Dziękuję za obecność na pielgrzymce do sanktuarium MB w Jodłówce i do Muzeum Ulmów w Markowej.
 3. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek(5) wsp. obow. św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  – we wtorek po nabożeństwie spotkanie grupy modlitewno – biblijnej w salce pod kościołem.
  – w środę nowenna do Niepokalanego Serca NMP w nabożeństwem do Serca PJ.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Główna Msza św. z procesją o godz. 10:00. Za udział w procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Druga Msza św. o godz. 15:00.
 5. Procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła. Proszę parafian z numerów od 141 do 160 – przygotować I ołtarz, od 161 – 180 – II ołtarz, od 181 – 200 – III ołtarz, i od 201- 220 – IV ołtarz. Klasę 7 i 8 proszę o przygotowanie feretronów na procesję
 6. Zapraszam dziewczynki z klasy III i IV oraz młodsze na sypanie kwiatów, a chłopców do dzwonienia dzwonkami.
 7. Od 8 czerwca rozpoczyna się Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Bardzo mi zależy, aby jak największa liczba parafian wzięła udział w tej modlitwie.
 8. Od piątku rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała, codziennie procesja wokół kościoła, zapraszam dzieci do sypania kwiatów i dzwonków, a młodzież do feretronów.
 9. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na potrzeby parafii 150 zł, a o nowy dyżur proszę: Bożenę Brzejszcz, Barbarę Bukała, Martę Gudyka, Alicję Trzyna, Marię Baran.
 10. W zakrystii u Pana Kościelnego są jeszcze do nabycia książka pt. „Markowskie bociany”, autorstwa Mari Elżbiety Szulikowskiej w cenie 15 zł. 
 11. Zachęcam do nabycia nowego numeru Tygodnika ”Niedziela” i „Gościa Niedzielnego”.
 12. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
   Ks. Robert Świtalski

  Zapowiedź I
  Mateusz Rafał Trzyna, zam. Hyżne, i Julia Natalia Trzyna z dom. Tadla, zam. Hyżne.

  Intencje modlitewne dla Róż Różańcowych na czerwiec
  Ogólna: Aby wspólnota międzynarodowa podjęła konkretne działania, zmierzające do zniesienia tortur, zapewniając wsparcie ofiarom i ich rodzinom.
  Diecezjalna: Za tych, którzy przeżywają życiowe trudności, aby w Kościele odnaleźli potrzebną pomoc i wsparcie.
  Ogłoszenie
  1) Organizowany jest wyjazd do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Częstochowy w dniu 1 lipca 2023. Cena autobusu 152 zł. Zapisy u Pana Józefa Szmigla. Pod telefonem 661 298 304 lub 17 229 54 16.