X Niedziela Zwykła 11.06.2023

 1. Bardzo dziękuję za ofiary w kopertach na remonty i wpłaty na konto.
 2. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek(12) wspom. obow. Błogosławionych Męczenników Józefa Achillesa Puchały, prezbitera, Katarzyny Celestyny Faron, dziewicy, Stanisława Starowieyskiego i Towarzyszy.
  – we wtorek(13) wspom. obow. św. Antoniego z Padwy, prezbitera. Odpust w Hyżnem. Po Mszy św. poświęcenie lilii. Spotkanie grupy modlitewno –biblijnej.
  – w środę wspom. obow. bł. Michała Kozala, biskupa.
  – w czwartek(15). Zakończenie oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.
  – w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o 7:00 i o 18:00. Wieczorem czuwanie od godz. 21:00 do 23:00. W czasie czuwania akt osobistego zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. 
 3. W sobotę(17)  wsp. obow. Niepoklanego Serca NMP, w naszej Parafii doroczna Uroczystość Opustowa połączona z Jubileuszem 40-lecia erygowania Parafii. Główna Eucharystia o godz. 10: 30 pod przewodnictwem ks. kan. Emila Stopy, homilię wygłosi ks. prał. Kazimierz Bator druga Msza św. wieczorem o 18:00. Zapraszam poczty sztandarowe naszej Straży i Szkoły im. PCK w Dylągówce, Orkiestrę, Parafian i wasze rodziny, które wywodzą się z Dylągówki. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów. Proszę młodzież do niesienia feretronów.
 4. Za tydzień taca na potrzeby parafii.
 5. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na potrzeby parafii 150 zł, a o nowy dyżur proszę: Justynę Baran, Ewę Zawora, Danutę Zawora, Kazimierę Zawora, Malwinę Trzyna, Wojciecha Dymnickiego, Tomasza Karczmarza, Emilię Szczepańską, Sabinę Żurek, Dorotę Janik, Sławomira Marszałek.
 6. Przygotowujemy się do przyjęcia pielgrzymów na nocleg w 5 lipca.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 8. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  Zapowiedź II
  Mateusz Rafał Trzyna, zam. Hyżne, i Julia Natalia Trzyna z dom. Tadla, zam. Hyżne.

  Ogłoszenie
  1) Organizowany jest wyjazd do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu i Częstochowy w dniu 1 lipca 2023. Cena autobusu 152 zł. Zapisy u Pana Józefa Szmigla. Pod telefonem 661 298 304 lub 17 229 54 16.