XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023

 1. Dziś Niedziela Środków Masowego Przekazu. Modlimy się za pracowników mediów. Na zakończenie Eucharystii puszka na Radio Fara.
 2. Bardzo dziękuję, za tacę potrzeby parafii i ofiary na remont kościoła i wpłaty na konto.
 3. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek(18) Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz młodzieży.
  – w środę(21) wsp. obow. świętych męczenników Andrzeja Kim Taego, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy. Po Mszy Cotygodniowa nowenna do Niepokalanego Serca NMP.
  – w czwartek(21) Święto Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
  – w piątek nowenna do św. Jana Pawła II po Mszy św. z ucałowaniem relikwii. Prośby i podziękowania można zostawić w skrzynce przy wejściu.
  – w sobotę(23) wsp.obow. św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 4. Za tydzień o 7: 30 Mszy św. będzie przewodniczył ks. prał. Marek Gajda proboszcz z Hyżnego. Na Mszy św. obrzęd przyjęcia do ministrantów i lektorów. 
 5. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i wykoszenie trawy wokół kościoła oraz ofiarę na kwiaty 150 zł. O nowy dyżur proszę: Małgorzatę Bialic, Lucynę Ślemp, Zofię Prokop, Sławomira Pałac, Tomasza Pałac.
 6. Zachęcam do czytania tygodniku Niedziela.
 7. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  PIELGRZYMKA
  19.09. br. rozpoczyna się pielgrzymka do Medjugorie wyjazd o godzinie 2:00 zajezdni dla autobusów w Dylągówce. W planie pielgrzymki: część religijna – pielgrzymkowa i turystyczna. Aktualny dowód osobisty lub paszport.