XXXI Niedziela zwykła 5.11.2023

 1. Dziś I niedziela listopada, adoracyjna comiesięczna na koniec Eucharystii, o 7:30 zmiana tajemnic. Taca na potrzeby archidiecezji.
 2. II miesiące temu oddaliśmy do renowacji feretron M.B. Fatimskiej. Dłuta Władysława Mittała z roku 1953. Odnowił Pan Mieczysław Rożek. Bardzo Mu dziękuję za tą pomoc i pracę.
 3. Wystawione są kartki na wypominki, można na nich wpisać datę, kiedy mają być wypomniani nasi zmarli przed ołtarzem w parafii. Wypominki można złożyć na tacę lub do skrzynki w kościele. Wypominki w tygodniu po Mszy św. wieczornej.
 4. Również dziękuję za ofiary na remont kościoła i ofiary na ogrzewanie kościoła.
 5. W tym tygodniu:
  – we wtorek spotkanie grupy modlitewno – biblijnej po nabożeństwie.
  – w środę; wieczorem nowenna do Niepokalanego Serca NM połączona z wypominkami. Zapraszam klasę VIII na spotkanie z indeksami i pamiętnikiem bierzmowanego.
  – w czwartek (9) Święto rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  w piątek(10) wsp. obow. św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. Msze św. o 7:00 i 17:00.
  – w sobotę(11) wsp. obow. św. Marcina z Tours, biskupa; Msza św. o 7:00 i 10:30;
  Zapraszam na Mszę za Ojczyznę, o godz. 10:30, Parafian, Straż Pożarną, Orkiestrę i poczty Sztandarowe naszej miejscowości
 6. Za tydzień w niedzielę(12) będzie u nas gościł Ks. dr Marek Machała – Archidiecezjalny Duszpasterz Migrantów, który wygłosi  kazania ewangelizacyjne  dotyczące  Rekolekcji Maryjnych pt. „Matka naszego zawierzenia”, które odbędą się w naszej parafii 8-10.12.23.
  Po Mszy Św. o godz. 15 – tej, zapraszam na spotkanie w dolnym kościele z Ks. Markiem Machałą i osobami z zespołu prowadzącego rekolekcje, celem omówienia  niektórych spraw  związanych z przygotowaniem  rekolekcji.
  W Błażowej o godz.17: 00 dziękczynnie za beatyfikację Rodziny Ulmów. Zapraszam Parafian aby wziąć udział w tym spotkaniu. 
 7. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na kwiaty 150 zł. O nowy dyżur proszę: Annę Piorun, Renatę Nowak, Zofię Ciupak, Sylwię Kawalec, Małgorzatę Kozak.
 8. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  Pielgrzymka do Włoch
  Wyjazd w niedzielę 28 stycznia powrót 4. lutego 2024.
  I dzień Asyż,  2. dzień Rzym, 3 dzień Rzym, 4. San Giovanni Rotondo i Monte Cassino, 5 dzień. Lanciano, Loretto, Monte San Angelo 6. dzień Padwa.  Cena za cały program to 400 euro i 700 zł. Zaliczka 100 euro. Zapisy u Pana Józefa Szmigla. Pod telefonem 661 298 304 lub 17 229 54 16.