XXX Niedziela zwykła 29.10.2023

 1. Dziś młodzież z KSM –u w przedsionku kościoła od strony dzwonnicy rozprowadza znicze, wkłady, zapałki potrzebne na cmentarz. Będą też rozprowadzać znicze w  1 listopada. Wesprzyjmy ich formację chrześcijańską.
 2. Bardzo dziękuję, w imieniu Rodziców Maćka za ofiary do puszek na jego rehabilitację. Również dziękuję za ofiary na remont kościoła i wpłaty na konto.
 3. W ubiegłą niedzielę uczestniczyło 380 parafian w Mszach św. do Komunii przystąpiło 112 parafian.
 4. We wtorek(31) zakończenie nabożeństw różańcowych, i wręczenie skromnych nagród dzieciom za obecność różańcu w kościele. To dzień wigilii Wszystkich Świętych. Pragnę zaprosić, aby dzieci przyszły przebrane za świętych i błogosławionych na ostatni różaniec parafialny.
 5. W środę(1) Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. dziś o 7:30 i 10:30. Po sumie procesja na cmentarz.
 6. W czwartek (2) Dzień Zaduszany, porządek Mszy św. o 7:00, 17:00 i 18:00. O 16: 00 pierwsze spotkanie scholii z Panią Marzeną w salce parafialnej. Proszę aby przyszły dziewczynki z klasy VI, V, IV.
 7. Wystawione są kartki na wypominki, można na nich wpisać datę, kiedy mają być wypomniani nasi zmarli przed ołtarzem w parafii i przyjść na wypominki aby przyjąć za zmarłych Komunię św. Wypominki można złożyć na tacę lub do skrzynki w kościele.
 8. W Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny wierni mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który może być ofiarowany za zmarłych, za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy oraz odmówienie tam Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz jakiejkolwiek modlitwy w intencjach Ojca Świętego. W listopadzie można codziennie zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zamarłych i modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 XI odpust jest zupełny, zaś w pozostałych dniach odpust cząstkowy
 9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada.
 10. W piątek dwie Msze św. o 7:00 i 17:00. Spowiedź rano przed Mszą św. i od godz. 16:00. Od godziny 9:00 odwiedziny chorych w domach.
 11. W sobotę początek nabożeństw o 17:00 według porządku fatimskiego. Wsp. obow. św. Karola Boromeusza, biskupa.
 12. Za tydzień I niedziela miesiąca. O 7:30 zmiana tajemnic różańcowych. W ramach Mszy św. Adoracja N.S.
 13. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na kwiaty 150 zł. O nowy dyżur proszę: Helenę Bukała, Elżbietę Bukała, Elżbietę Kawalec, Małgorzatę Babiarz, Eugeniusza Łysiaka.
 14. Organizujemy wyjazd 18.11. (sobota) na forum charyzmatyczne do Krosna. Zapisy u Pani Barbary Bukała. Orientacyjna cena 150 zł. (70 opłata od uczestnika i bus)
 15. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…
 16. Zachęcam do czytania tygodniku Niedziela i Gościa Niedzielnego.

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski