XXIX Niedziela zwykła 22.10.2023

 1. Dziś ogólnopolska niedziela misyjna. Taca z niedzieli na misje Katolickie Kościoła. Dziś ogólnopolskie liczenie wiernych w Polskim Kościele Katolickim. Po Mszach puszka dla Maćka Lecha na rehabilitację.
 2. Dziś przypada 45. rocznica inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II po nabożeństwie różańcowym możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II.
 3. Bardzo dziękuję, za ofiary na remont kościoła i wpłaty na konto. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii.
 4. W tym tygodniu:
  – we wtorek(24) wsp. obow. bł. Jana Wojciecha Balickiego, prezbitera. Na zakończenie nabożeństwa możliwość ucałowania relikwii. Spotkanie grupy modlitewno – biblijnej po nabożeństwie.
  – w środę cotygodniowa nowenna do Niepolanego Serca NMP, połączona z nabożeństwem różańcowym. Na którą zapraszam klasę VI z deklaracją zgłoszenia do bierzmowania i indeksem
  – w czwartek spotkanie po nabożeństwie różańcowym dla rodziców z klasy III.
  – w piątek spotkanie KSM-u po nabożeństwie różańcowym
  – w sobotę (28) Święto śww. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin ks. kan. Tadeusza, który mieszka u nas w parafii. Ofiarujmy mu swoją modlitwę.
 5. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:30. Lista grup prowadząca różaniec umieszczona w gablocie i na stronie parafii.
 6. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na kwiaty 150 zł. O nowy dyżur proszę: Wiolettę Pietryka, Irenę Cieniewską, Agnieszkę Cieniewską, Małgorzatę Pleśniak, Zofię Ślemp. 
 7. Wystawione są kartki na wypominki, można na nich wpisać datę, kiedy mają być wypomniani zmarli przed ołtarzem w parafii, w tedy można przyjść i przyjąć za zmarłych Komunię św. Wypominki można złożyć na tacę lub do skrzynki w kościele.
 8. W przyszłą niedzielę 29. 10. i 1.11. młodzież z KSM będzie sprzedawali znicze, wkłady, zapałki potrzebne na cmentarz. Wszystko w atrakcyjnych cenach. Wesprzyjmy ich. W nocy soboty na niedzielę zmiana czasu na zimowy (z 3:00 na 2:00).
 9. Proszę o zrobienie porządków na cmentarzu przed Wszystkimi Świętymi. Odpady szklane wrzucamy do kontenera, plastiki do drugiego pojemnika. Pozostałe suche kwiaty i wieńce, doniczki zabieramy do domu.
 10. 31 października zakończenie nabożeństw różańcowych, i wręczenie skromnych nagród dzieciom za nieopuszczenie różańca. To dzień wigilii Wszystkich Świętych. Pragnę zaprosić, aby dzieci przyszły przebrane za świętych i błogosławionych na ostatni różaniec parafialny.
 11. Organizujemy wyjazd 18.11. (sobota) na forum charyzmatyczne do Krosna. Zapisy u Pani Barbary Bukała. Orientacyjna cena 150 zł. (70 opłata od uczestnika i bus)
 12. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…
 13. Zachęcam do czytania tygodniku Niedziela i Gościa Niedzielnego.

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski