XXVIII Niedziela zwykła 15.10.2023

 1. Dziś Dzień Papieski w całej Polsce po Mszach św. młodzież będzie zbierała ofiary do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia. Trzecia niedziela miesiąca.
 2. Bardzo dziękuję, za ofiary na remont kościoła i wpłaty na konto.
 3. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek(16) wsp.obow. św. Jadwigi Śląskiej. Rocznica święceń biskupich abp Józefa Michalika. Polecamy Go naszych w modlitwach.
  – we wtorek(17) wsp. obow. św. Ignacego Antiocheńskiego. Po nabożeństwie spotkanie grupy modlitewno-biblijnej w salce pod kościołem.
  – w środę(18) Święto św. Łukasza, Ewangelisty.
  – w piątek(20) wsp. obow. św. Jana Kantego, prezbitera. Po nabożeństwie spotkanie KSM-u.
 4. Nabożeństwa codziennie po Mszy św. około 17:30. Lista prowadzących różaniec wywieszona w gablocie i na stronie parafii.
 5. W przyszłą sobotę(21) Pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Początek o godz. 9.30. Wyjazd indywidualny. Plan pielgrzymki na stronie archidiecezji.
 6. Za tydzień Niedziela Misyjna w Polsce, początek Tygodnia Misyjnego. Składka na potrzeby misji. Będzie zbiórka do puszek dla Maćka Lecha na rehabilitację. Na każdej Mszy św. odbędzie się ogólnopolskie liczenie wiernych w parafiach.
 7. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na kwiaty 150 zł. O nowy dyżur proszę: Zofię Paździorny, Elżbietę Kocyła, Zofię Bysiek, Janinę Dziadura, Beatę Indyk.
 8. Zachęcam do czytania tygodniku Niedziela i Gościa Niedzielnego. W zakrystii można nabyć numer extra Gościa Niedzielnego pt. „Matka Uczniów” w cenie 14 zł, i kalendarz Rolnika w cenie 36 zł. 
 9. 31 października zakończenie nabożeństw różańcowych, i wręczenie skromnych nagród dzieciom za nieopuszczenie różańca. To dzień wigilii Wszystkich Świętych. Pragnę zaprosić, aby dzieci przyszły przebrane za świętych i błogosławionych na ostatni różaniec parafialny.
 10. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski