XXXIII Niedziela zwykła 19.11.2023

 1. Dziś VII Światowy Dzień Ubogich obchodzony w Kościele katolickim pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka„. Dziś taca na potrzeby parafii i zbiórka do puszek na rzecz chrześcijan na bliskim wschodzie.
 2. Dziękuję za ofiary na remont kościoła i wpłaty na konto na ten cel. Bóg zapłać.
 3. Zgodnie z zapowiedzią, od dzisiaj rozpoczynamy roznoszenie zaproszeń na Parafialne Rekolekcje  Maryjne. Celem tych rekolekcji jest przygotowanie nas wszystkich do aktu osobistego oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi.  Dokona się to w trzecim dniu rekolekcji, w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 13 – tej. Odpowiemy w ten sposób na życzenie Matki Bożej, które wyraziła  podczas objawień w Fatimie. Brzmi ono następująco: ODDAJCIE SIĘ MOJEMU NIEPOKALANEMU SERCU. Jako proboszcz  parafii czuję się szczególnie zobowiązany, by stworzyć warunki dla dokonania tego ważnego dzieła dla całej parafii i dla każdego z Was z osobna. Nasza parafia jest pod wezwaniem Niepokalanego Serca NMP, więc tym bardziej czujmy się zaproszeni do udziału w  Rekolekcjach. Matka Boża jest patronką naszej parafii, więc to przede wszystkim Ona pragnie, byśmy powierzyli się Jej Niepokalanemu Sercu. Do udziału w rekolekcjach zapraszam wszystkich parafian dorosłych, bez względu na stan i wiek, a także młodzież. Zapraszam zarówno osoby pojedyncze, jak też małżeństwa i  rodziny. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 15 -tej proszę osoby, które będą roznosić zaproszenia na krótkie spotkanie w dolnym kościele.
 4. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek(20) wsp. obow. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
  – we wtorek(21) wsp. obow. Ofiarowania NMP. Po Mszy św. spotkanie grupy modlitewno-biblijnej.
  – w środę(22) wsp. obow. św. Cecylii, dziewicy i męczennic. Na zakończenie Eucharystii nowenna do Niepokalanego Serca NMP połączona z wypominkami. Zapraszam klasę VI na spotkanie z indeksami i pamiętnikiem bierzmowanego.
  – w czwartek(23). Spotkanie Rady Parafialnej na plebanii o godz. 19:00.
  – w piątek(24) wsp. obow. świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy. Od 16.00 do 17.00 Adoracja NS. Po Mszy św. spotkanie KSM- u.
 5. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
 6. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na kwiaty 180 zł. O nowy dyżur proszę: Ewę Wilhelm, Katarzynę Drewniak, Małgorzatę Rożek, Agnieszkę Puchała, Lucynę Pałac.
 7. Zachęcam do czytania tygodniku Niedziela i Gościa Niedzielnego. W tygodniku Niedziela warto przeczytać: „Proroctwa. Między prawdą a fałszem”, „Czy Bóg mówi przez sny?
 8. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  Pielgrzymka do Włoch
  Wyjazd w niedzielę 28 stycznia powrót 4. lutego 2024. I dzień Asyż,  2. dzień Rzym, 3 dzień Rzym, 4. dzień San Giovanni Rotondo i Monte Cassino, 5 dzień. Lanciano, Loretto, Monte San Angelo 6. dzień Padwa. Cena za cały program to 400 euro i 700 zł. Zaliczka 100 euro do 15.12.br. Zapisy u Pana Józefa Szmigla. Pod telefonem 661 298 304 lub 17 229 54 16.