XXXIV Niedziela zwykła 26.11.2023 Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego NSPJ. Można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Pragnę wyrazić wdzięczność małżeństwu Państwu Ewie i Ireneuszowi Kaniom za przekazane świadectwo zawierzenia Maryi.
 3. Dziękuję za ofiary na remont kościoła, na potrzeby parafii i ogrzewanie. Dziękuję za ofiary do puszki na rzecz chrześcijan na wschodzie.
 4. W tym tygodniu:
  we wtorek po Mszy św. spotkanie grupy modlitewno-biblijnej.
  – w środę na zakończenie Eucharystii nowenna do Niepokalanego Serca NMP połączona z wypominkami. Zapraszam klasę VIII na krótkie spotkanie przed rekolekcjami dla bierzmowanych w Heluszu.
  czwartek(30) Święto św. Andrzeja, Apostoła. Spotkanie dla rodziców z klasy III z dziećmi. 
 5. W tym tygodniu I piątek, sobota i niedziela grudnia. W piątek o 7:00 Msza św. za chorych. Od 9:00 odwiedzę chorych po domach. Spowiedź rano i od 16:00. Po Mszy sw. nabożeństwo do NSPJ.
 6. W pierwszą sobotę nabożeństwa wg. porządku fatimskiego. Po nabożeństwie parafialny kurs przedmałżeński dla młodzieży I spotkanie.
 7. Za tydzień pierwsza Niedziela Adwentu i miesiąca. Adoracja w ramach Mszy św. O 7: 30 zmiana tajemnic różańcowych i Eucharystia ofiarowana za Róże Różańcowe w Dylągówce. Msza św. za parafian o 15:00.
 8. Wypominki codziennie po Mszy św. wieczornej do czwartku.
 9. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na kwiaty 150 zł. O nowy dyżur proszę: Halinę Dziopak, Joannę Drewniak, Danutę Wróbel, Magdalenę Dziak, Zofię Jamrozik.
 10. Za tydzień I Niedziela Adwentu. Po Mszach św. Rada Parafialna we wszystkie niedziele adwentu, będzie rozprowadzać opłatki na stół wigilijny. Ofiary za opłatki chcemy przeznaczyć na Służbę kościelną. Proszę o lojalność w nabywaniu opłatków u nas w parafii.
 11. W zakrystii są do nabycia wartościowe Albumy o bł. Rodzinie Józefa i Wiktorii Ulmów w cenie 50 zł.
 12. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  Intencje modlitewne na grudzień dla Róż Różańcowych:
  Ogólna: Aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.
  Diecezjalna: O pomnożenie w nas cnót wiary, nadziei i miłości.

  Pielgrzymka do Włoch
  Wyjazd w niedzielę 28 stycznia powrót 4. lutego 2024. 1.dzień Asyż, 2. dzień Rzym, 3 dzień Rzym, 4. San Giovanni Rotondo i Monte Cassino, 5 dzień. Lanciano, Loretto, Monte San Angelo 6. dzień Padwa. Cena za cały program to 400 euro i 700 zł. Zaliczka 100 euro do 15.12. 23. Zapisy u Pana Józefa Szmigla. Pod telefonem 661 298 304 lub 17 229 54 16.