II Niedziela Adwentu 10.12.2023

 1. Serdeczne podziękowanie dla prowadzących rekolekcje pt: „ Matka naszego zawierzenia” ks. dr Markowi Machale i Krystynie Szymczak oraz zespołowi ewangelizacyjnemu.
 2. Dziękuję, tym Parafianom, którzy uczestniczyli w Parafialnych Rekolekcjach Ewangelizacyjnych w ten weekend 8-10.12.’23. (Na listach zapisanych było …. osób).
 3. Dziękuje wszystkim sponsorom za darowizny na rzecz Parafialnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych: Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Polskiego Czerwonego Krzyża za udostępnienie budynku, Annie i Wojciechowi, Zakład Aktywności Zawodowej w Woli Rafałowskiej, Zakład Produkcyjny Drewnotech w Dylągówce, Hurtownia Ania w Zaczerniu, Firma Just-Optic Justyna Bartman z Albigowej. Mateusz Walas firma Allwin-elektro, Agrohalmet Janusz i Iwona Hałdys, Budrol Roman Cudo i Ewa Cudo Kolbuszowa, Danuta i Mieczysław Kontek Punkt Apteczny w Dylągówce, Delikatesy Centrum Hyżne i Anonimowym ofiarodawcom.
 4. Dziękuję za ofiary składane na remont kościoła i na ogrzewanie świątyni.
 5. W tym tygodniu:
  – przypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji rodzin;
  – we wtorek po Roratach spotkanie grupy modlitewno-biblijnej.
  – w środę(13) wsp. obow. św. Łucji, dziewicy i męczennicy.  Cotygodniowa nowenna do Niepolanego Serca NMP, na którą zapraszam kl. VI z indeksami i pamiętnikiem bierzmowanego.
  – w czwartek(14) wsp. obow. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  O godz. 16:00 spotkanie ministrantów i lektorów w salce pod kościołem.
  – w piątku adoracja NS od godz. 16:00 do Mszy św. zakończona Koronką.
  – w soboty(16) od godz. 9:00. odwiedzę chorych w domach. Proszę o ich zgłoszenie. Po Roratach parafialny kurs przedmałżeński dla młodzieży II spotkanie
 6. Za tydzień, 3 niedziela miesiąca taca na potrzeby parafii. Bóg zapłać z góry.
 7. Roraty codziennie o godzinie 17: 00, zachęcam do udziału w nich.
 8. Rada Parafialna przez wszystkie niedziele Adwentu i uroczystości będzie rozprowadzać opłatki wigilijne, które chcemy przeznaczyć na służbę kościelną – z góry dziękuję. Proszę o lojalność w nabywaniu opłatków u nas w parafii.
 9. Spowiedź adwentowa u nas w parafii 18.12. od godz. 15:00 do 18:00.
 10. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na kwiaty 150 zł. O nowy dyżur proszę: Dorotę Inglot, Bogusława Inglot, Mateusza Inglot, Józefa Rożek, Annę Budyka.
 11. Obok dekoracji adwentowej są wystawione wigilijne świece Caritas – w cenie 10 zł. Jest to cena jednego dania dla bezdomnych
 12. Warto nabyć Tygodnik Niedziela i przeczytać artykuły: „Brzemienna”, „Młodzi gniewni przestępcy”, „Kosekwencje invitro”. W Gościu Niedzielnym przeczytać można „Zwiastuj”, „Wiele hałasu o in vitro”, „Nuncjusz nie jest superbohaterem”.
 13. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  OGŁOSZENIE
  Zarząd OSP Dylągówka informuje, że w dniu 17.12.2023 (tj. Niedziela), członkowie ochotniczej straży pożarnej będą rozprowadzać kalendarze. Ewentualne pozyskane środki będą przeznaczone na funkcjonowanie jednostki OSP i doposażenie drużyny młodzieżowej.