V Niedziela Wielkanocy 28.04.2024

 1. Bardzo dziękuję Rodzicom dzieci z klasy III z generalne posprzątanie kościoła i obejścia wokół niego.
 2. Dziękuję za ofiary w kopertach na remont kościoła i wpłaty na konto.
 3. W tym tygodniu:
  – we wtorek po Mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci z klasy IV.
  – w środę(1) rozpoczynają się nabożeństwa majowe u nas w parafii po Mszy św. wieczornej. Zapraszam dzieci z rodzicami na te nabożeństwa w czasie będą zbierać puzzle z wizerunkiem M.B.
  – w czwartek(2) wsp. obow. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Rocznica sakry biskupiej bp. Krzysztofa Chudzio. Po majówce Godzina święta do 20:00.
  – w piątek(3) Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i archidiecezji przemyskiej.  Msze św. o 10:30 i 18:00. Odpust w parafii Piątkowej.
  Z racji na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  Chorych odwiedzę od godz. 14:00. Spowiedź od godz. 17:00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z majówką.
  – w sobotę(4) wsp. obow. św. Floriana, męczennika. Wieczorem nabożeństwa wg. porządku fatimskiego. Spowiedź dla dzieci z klasy III i ich rodziców, chrzestnych i rodziny o godz. 10: 00. Dwie Msze św. o 7:00 i 18:00.
 4. Za tydzień I niedziela maja w naszej parafii Uroczystość I Komunii Św. klasy III o 10:30.Prośba, do tych parafian, którzy chodzą na tą Mszę św., aby wtedy wybrali inną Mszę św. Msza św. o 15:00 za Róże Różańcowe w parafii i zmiana tajemnic o 7:30. Taca na potrzeby archidiecezji.
 5. O nowy dyżur porządkowy proszę: Zytę Pałac, Tomasza Pałac, Zofię Dzięgło, Katarzynę Kret, Teresę Wróbel.
 6. Zachęcam do nabycia nowego numeru Tygodnika ”Niedziela” i „Gościa Niedzielnego”.
 7. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…
 8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, które będą świętować swoje imieniny w rozpoczynającym się tygodniu życzę bł. Bożego i opieki Niepokalanego Serca M.B.

  Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  Zapowiedź II
  Łukasz Mirosław Jasiński, zam. Dylągówka stanu wolnego i Anna Alicja Bialic zam. Brzezówka.

  Pielgrzymka do Wilna
  Wyjazd w 31. lipca powrót 3. sierpnia 2024. 1. dzień Góra Grabarka i Sokółka 2. dzień Wilno 3. dzień Troki 4. Kowno. Cena za cały program to 220 euro i 350 zł. Zapisy u Pana Józefa Szmigla. Pod telefonem 661 298 304 lub 17 229 54 16.

  Intencje modlitewne dla Róż Różańcowych na maj:
  Ogólna: aby siostry i bracia zakonni oraz seminarzyści wzrastali w swoim powołaniu, dobrze korzystając z formacji ludzkiej, religijnej, duchowej i wspólnotowej, dzięki czemu staną się wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
  Diecezjalna: abyśmy świadomie i z żywą wiarą uczestniczyli w życiu i misji Kościoła.