VI Niedziela Wielkanocy 5.05.2024

 1. Dziś pierwsza niedziela maja. O 7:30, zmiana tajemnic różańcowych. O 10: 30 Uroczystość I Komunii dzieci z klasy III. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza – nowy Mszał. O 15:00 Msza św. połączona z nabożeństwem majowym. Taca na potrzeby diecezji przemyskiej.
 2. Dziękuję za ofiary w kopertach na remont kościoła i wpłaty na konto.
 3. W tym tygodniu:
  – dzieci Komunijne rozpoczynają biały tydzień. Klasa IV ma próby przed rocznicą w: poniedziałek, środę i w piątek.
  – w poniedziałek(6) Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  – we wtorek spotkanie grupy modlitewno –biblijnej w salce pod kościołem.
  – w środę (8) Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Msza św. o 7:00 i 18:00. Po nabożeństwie majowym i nowennie spotkanie dla klasy IV. Modlimy się w intencjach ks.bp Stanisława Jamrozka, który gościł u nas z wizytacją kanoniczną.
  – w piątek początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  – w sobotę po Majówce spotkanie KSM- u.
 4. Za tydzień w niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Otoczmy modlitwą kandydatów do święceń.
 5. Nabożeństwa majowe u nas w parafii po Mszy św. wieczornej.
 6. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i za ofiarę 150 zł na potrzeby parafii, a o nowy dyżur proszę: Marię Wróbel, Romana Wróbla, Dorotę Paściak, Agnieszkę Paściak, Wiesława Wróbla.
 7. Na stronie parafii i w gablocie są propozycje wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z KSM-u i z RAM-u.https://ram.przemyska.pl/rekolekcje-2/rekolekcje-2023/ https://ksmap.pl/wakacje/
 8. Zachęcam do nabycia nowego numeru Tygodnika ”Niedziela” i „Gościa Niedzielnego”.
 9. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…
 10. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, którzy świętują swoje imieniny w rozpoczynającym się tygodniu życzę bł. Bożego i opieki Niepokalanego Serca M.B.
 11. Prośba o modlitwę, aby Jezus posłał nowego Pana Organistę do naszej parafii.

  Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  Pielgrzymka do Wilna
  Wyjazd w 31 lipca powrót 3. sierpnia 2024.
  Cena za cały program to 220 euro i 350 zł. Zapisy u Pana Józefa Szmigla. Pod telefonem 661 298 304 lub 17 229 54 16. 1. Dzień Góra Grabarka i Sokółka 2. dzień Wilno 3. dzień Troki 4. Kowno.

  Intencje modlitewne dla Róż Różańcowych na maj:
  Ogólna: aby siostry i bracia zakonni oraz seminarzyści wzrastali w swoim powołaniu, dobrze korzystając z formacji ludzkiej, religijnej, duchowej i wspólnotowej, dzięki czemu staną się wiarygodnymi świadkami Ewangelii.
  Diecezjalna: abyśmy świadomie i z żywą wiarą uczestniczyli w życiu i misji Kościoła.