X Niedziela Zwykła 10.06.2024

 1. Bardzo dziękuję za pomoc w zaangażowaniu się w przebieg Odpustu Parafialnego w sobotę. Szczególnie Panu Kościelnemu, i Panu Józefowi, Panu Organiście, ministrantom, lektorom, Pocztom Sztandarowym z OSP, i Szkoły Podstawowej im. PCK w Dylągówce. Zespołowi Ludowemu „Hyżniacy Jubilaci”, Paniom Marii i Zofii za pomoc i pracę w przygotowaniu obiadu. Paniom Renacie i Ewie i Barbarze za okolicznościową dekorację. Wszystkim dziękuję za udział w czuwaniu przed odpustem i w odpuście. Eucharystia za parafian dziś o 15:00.
 2. Dziś po Mszach będzie kwesta do puszek na ciężko chorą Emilkę Wilusz. U dziewczynki zdiagnozowano bardzo rzadką chorobę krwi – hemochromatozę, która charakteryzuje się wysokim poziomem żelaza. Powoduje ona uszkodzenia w narządach wewnętrznych, szczególnie w wątrobie. Jest niezwykle ciężka i nieuleczalna. Ostatnie badania wykazały, że w wątrobie Emilki znajduje się guz, który wymagał natychmiastowej operacji w klinice w Belgii. Rodzice bardzo proszą o pomoc finansową, gdyż sami nie są w stanie pokryć tak dużych kosztów długotrwałego leczenia, zakupu nierefundowanych leków, rehabilitacji i przeprowadzenia zagranicznej operacji. Informacje na stronie parafii.
 3. W tym tygodniu:
  – we wtorek(11) wsp. obow. św. Barnaby, apostoła. Po nabożeństwie spotkanie grupy modlitewno – biblijnej w salce pod kościołem.
  – w środę(12) wspom. obow. Błogosławionych Męczenników Józefa Achillesa Puchały, prezbitera, Katarzyny Celestyny Faron, dziewicy, Stanisława Starowieyskiego i Towarzyszy.
  – w czwartek(13) wsp. obow. św. Antoniego z Padwy, prezbitera. Odpust w Hyżnem. Po Mszy św. wieczornej poświęcenie lilii.
  – w piątek(14) wsp. obow. bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  – w sobotę spotkanie KSMu po Mszy św. wieczornej.
 4. Co dziennie po Mszach wieczornych nabożeństwo czerwcowe.
 5. Przygotowujemy się do przyjęcia pielgrzymów na nocleg w 5 lipca o godz. 17:00.
 6. Trwają zapisy na 44 Pieszą Pielgrzymka z Przemyśla na Jasną Górę wyruszy 4 lipca z Przemyśla. Koszt 250 zł. Informacje o pielgrzymce są na plakacie i na ulotkach wyłożonych na stolikach w przedsionku.
 7. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i za ofiarę 150 zł na potrzeby parafii, a o nowy dyżur proszę: Karinę Paściak, Paulinę Paściak, Halinę Makarską, Elżbietę Krzysztoń, Aleksandra Kraus.
 8. W zakrystii u Pana Kościelnego jest do nabycia albumy z okazji beatyfikacji Rodziny Ulmów w cenie 100 zł.
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, jubilatom, którzy świętują swoje imieniny lub jubileusze w rozpoczynającym się tygodniu życzę bł. Bożego i opieki Niepokalanego Serca N.M.P.
 10. Polecajmy w modlitwie rodziny przyjmujące Obrazy NSPJ …
 11. Zachęcam do nabycia nowego numeru Tygodnika ”Niedziela” i „Gościa Niedzielnego”.
 12. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…

  Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli i całego tygodnia
  Robert Świtalski