IX Niedziela Zwykła 2.06.2024

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca w ramach Mszy św. Adoracja NS. O 7:30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca na WSD w Przemyślu.
 2. Bardzo tym rodzinom i parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie ołtarzy eucharystycznych na Boże Ciało. Dziękuję tym rodziców i dziatkom, którzy przyprowadzali dzieci na nabożeństwa majowe.
 3. W tym tygodniu:
  – Trwa oktawa Bożego Ciała połączona z Litanią do NSPJ.
  – w poniedziałek(3) 40. Rocznica poświęcenia Kościoła Parafialnego Niepokalanego Serca NMP w Dylągówce – święto.
  – we wtorek po nabożeństwie spotkanie grupy modlitewno – biblijnej w salce pod kościołem.
  – w środę(5) wsp. obow. św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Nowenna NSNMP połączona z litanią i procesją eucharystyczną – zapraszam kl. VI z indeksami.
  – w czwartek(6) zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Zbiórka sprzętu zużytego eklektycznego i elektronicznego przez fundację „Pro Missio”i Gren Office Ecologic Sp. z.o.o. Przychody z akcji w tym roku przekazane będą na działalność misyjną. Miejsce zbiórki w kącie w dole parkingu parafialnego godzina 16:00
 4. W piątek(7) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. o 7:00 i o 18:00. Wieczorem czuwanie od godz. 21:00 do 23:00. W czasie czuwania akt osobistego zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Chorzy w domach od godz. 8:00. Spowiedź od godz. 17:00. Odpust Parafialny w Lecce. 
 5. W sobotę wsp. obow. Niepoklanego Serca NMP, w naszej Parafii doroczna Uroczystość Opustowa połączona z Jubileuszem 40-lecia poświęcenia kościoła Parafialnego. Główna Eucharystia o godz. 10: 30 pod przewodnictwem J.E. bp Edwarda Frankowskiego druga Msza św. wieczorem o 18:00. Zapraszam poczty sztandarowe naszej Straży i Szkoły im. PCK w Dylągówce, Orkiestrę, Parafian i wasze rodziny, które wywodzą się z Dylągówki. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów.
 6. Za tydzień w niedzielę Msza św. za parafian o 15:00. Po Mszach będzie kwesta do puszek na ciężko chorą Emilkę Wilusz. U dziewczynki zdiagnozowano bardzo rzadką chorobę krwi – hemochromatozę, która charakteryzuje się wysokim poziomem żelaza. Powoduje ona uszkodzenia w narządach wewnętrznych, szczególnie w wątrobie. Jest niezwykle ciężka i nieuleczalna. Ostatnie badania wykazały, że w wątrobie Emilki znajduje się guz, który wymagał natychmiastowej operacji w klinice w Belgii. Rodzice bardzo proszą o pomoc finansową, gdyż sami nie są w stanie pokryć tak dużych kosztów długotrwałego leczenia, zakupu nierefundowanych leków, rehabilitacji i przeprowadzenia zagranicznej operacji. Informacje na stronie parafii. 
 7. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i wykoszenie trawy oraz za ofiarę 150 zł na potrzeby parafii, a o nowy dyżur proszę: Katarzynę Pałac, Barbarę Wała, Mieczysława Wróbla, Krzysztofa Jaworskiego, Stanisławę Paściak. Proszę tą grupę o wyczyszczenie kostki w niektórych częściach obejścia posesyjnego.
 8. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…
 9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom, jubilatom, którzy świętują swoje imieniny lub jubileusze w rozpoczynającym się tygodniu życzę bł. Bożego i opieki Niepokalanego Serca N.M.P.

  Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  Intencje modlitewne dla Róż Różańcowych na czerwiec:
  Ogólna: aby emigranci, zmuszeni z powodu wojen lub głodu do pełnej zagrożeń i niebezpieczeństw ucieczki, znaleźli akceptację i nowe perspektywy życia w krajach, które ich przyjmują.
  Diecezjalna: aby czas peregrynacji obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa w naszej Archidiecezji przyniósł stokrotne owoce.
  Ogłoszenie i Zaproszenie
  4.06.br w GOK -u w Hyżnem o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie przed wyborcze z kandydatami do europarlamentu z listy Pani Ewy Leniart.