Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024

 1. Dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. W Polsce Dzień Matki. Wyrażamy naszym Mamom wdzięczność i szacunek a zmarłym Miłosierdzie Boże. Msza św. o 7:30 za parafian.
 2. Dziękuję za ofiary w kopertach i wpłaty na konto.
 3. W tym tygodniu:
  – we wtorek po nabożeństwie spotkanie grupy modlitewno – biblijnej w salce pod kościołem.
  – w środę nowenna do Niepokalanego Serca NMP.
  – w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Główna Msza św. z procesją o godz. 10:30. Za udział w procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Druga Msza św. o godz. 15:00.
  Procesja do 4 ołtarzy wokół kościoła. Proszę parafian z numerów od 223 do 248 – przygotować I ołtarz, od 249 do 273 – II ołtarz, od 275 do 301 – III ołtarz, i od 302 do  328 – IV ołtarz. KSM proszę o przygotowanie feretronu na procesję. Zapraszam dziewczynki z klasy III i IV oraz młodsze na sypanie kwiatów, a chłopców do dzwonienia dzwonkami.
  – w piątek(31) Święto Nawiedzenia NMP. Zakończenie nabożeństw majowych. Zapraszam dzieci z obrazkami M.B. i po nagrody.
  – w sobotę rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Wieczorem nabożeństwa wg. porządku fatimskiego.
 4. Za tydzień pierwsza niedziela czerwca. W podczas Mszy św. adoracyjna NS, taca na WSD w Przemyślu.
 5. 3. czerwca(poniedziałek) przypada 40. rocznica poświęcenia Kościoła Parafialnego w Dylągówce, której dokonał bp Ignacy Tokarczuk.
 6. 6. czerwca podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się zbiórka sprzętu zużytego eklektycznego i elektronicznego przez fundację „Pro Missio”i Gren Office Ecologic Sp. z.o.o. Przychody z akcji w tym roku przekazane będą na działalność misyjną. Miejsce zbiórki w kącie w dole parkingu parafialnego godzina 16:00
 7. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię i za ofiarę 150 zł na potrzeby parafii, a o nowy dyżur proszę: Martę Gajewską, Annę Gajewską, Katarzynę Kołodziej, Teresę Pałac, Ewę Trzyna. Bardzo proszę tych parafian o wykoszenie trawy wokół kościoła i skarpę przy kościele.
 8. Zachęcam do nabycia nowego numeru Tygodnika ”Niedziela” i „Gościa Niedzielnego”.
 9. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…
 10. Wszystkim solenizantkom, solenizantom, jubilatom, którzy świętują swoje imieniny lub jubileusze w rozpoczynającym się tygodniu życzę bł. Bożego i opieki Niepokalanego Serca N.M.P.
 11. Prośba o modlitwę, aby Jezus posłał nowego Pana Organistę do naszej parafii.

  Wszystkim życzę błogosławionej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

  Intencje modlitewne dla Róż Różańcowych na czerwiec:
  Ogólna: aby emigranci, zmuszeni z powodu wojen lub głodu do pełnej zagrożeń i niebezpieczeństw ucieczki, znaleźli akceptację i nowe perspektywy życia w krajach, które ich przyjmują.
  Diecezjalna: aby czas peregrynacji obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w naszej Archidiecezji przyniósł stokrotne owoce.