XXXI Niedziela zwykła 31.10.2021

 1. Bardzo dziękuję, za ofiary na remont kościoła i wpłaty na konto. Dziękuję za ofiary na potrzeby parafii.
 2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. dziś o 7:30 i 10:30. Po sumie procesja na cmentarz.
 3. We wtorek(2) Dzień Zaduszany, porządek Mszy św. o godzinie:  7:00, 17:00 i 18:00.
 4. Wystawione są kartki na wypominki, można na nich wpisać datę, kiedy mają być wypomniani nasi zmarli przed ołtarzem w parafii, wówczas można przyjść na wypominki i przyjąć za zmarłych Komunię św. Wypominki można złożyć na tacę lub do skrzynki w kościele.
 5. W związku z pandemią Covid-19, Penitencjaria Apostolska, wydała Dekret, a mianowicie, że odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, przy zmienionych warunkach i dostosowanych do sytuacji dziełach pobożnych, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, określiła nowe możliwości zyskiwania odpustu zupełnego dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych. Odpust zupełny można zyskać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale także w inne dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
  Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na ograniczenia gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień. 
 6. W tym tygodniu:
  – w środę(3) cotygodniowa nowenna do Niepolanego Serca NMP, połączona z nabożeństwem wspominkowym.  Zapraszam klasę VIII na spotkanie przed bierzmowaniem.
  – w czwartek(4) wsp. obow. św. Karola Boromeusza, biskupa.
  I czwartek, piątek, sobota i niedziela listopada. W piątek od 10:00 odwiedzę chorych, których można zgłosić do zakrystii. Od 16:00 spowiedź. W sobotę porządek wieczorny według porządku fatimskiego. 
 7. Za tydzień Niedziela adoracyjna. Taca na potrzeby diecezji.
 8. Dziękuję grupie sprzątającej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na kwiaty 210 zł. O nowy dyżur proszę: Edytę Duć, Bożenę Marcinek, Małgorzatę Trzyna, Zygmunta Bartoń, Edytę Tadla, Jadwigę Bysiek, Iwonę Kuchta, Różę Wróbel.
 9. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski

Intencje modlitewne na listopad dla Róż Różańcowych:
Ogólna: Aby osoby cierpiące na depresję albo wypalenie znajdowały u wszystkich
wsparcie i światło, otwierające na życie.
Diecezjalna: O życie wieczne dla naszych bliskich zmarłych.