Niedziela Świętej Rodziny 26.12.2021

 1. Dziękuję Państwu Antoniemu i Kazimierze Rożek za dekorację i nową szopkę dla parafii, klasie 8 za ubranie choinek w kościele Serdeczne dziękuję Panu Wojciechowi Pietryce za wykonanie postumentu pod figurę św. Jana Pawła II i obejścia wokół. Panu Włodzimierzowi naszemu Kościelnemu za przygotowanie gospodarcze do świąt. Panu Łukaszowi za przygotowanie nowej Scholii do śpiewu liturgicznego.
 2. Dziękuję za ofiary składane na remont kościoła i na ogrzewanie świątyni.
 3. Otrzymaliśmy życzenia świąteczne od Organizatorów Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę z Przemyśla i podziękowanie za wsparcie dzieła budowy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Kamerunie, które są zamieszczone w gablocie.
 4. W tym tygodniu oktawy Bożego Narodzenia obchodzimy:
  – w poniedziałek(27) Święto św. Jana Apostoła; po Mszy św. poświęcenie wina, proszę przynieść ze sobą kubeczek jednorazowy.
  – we wtorek(28) Święto św. Młodzianków, męczenników. Obrzęd błogosławieństwa małych dzieci.
  – w piątek(31) zakończenie roku Pańskiego 2021, o godz. 16:00, po Mszy św. uroczyste Nieszpory  i Te Deum na zakończenie roku. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
 5. W tym tygodniu I sobota i niedziela stycznia.
 6. W sobotę(1) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Pokoju. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. według porządku niedzielnego. 
 7. W niedzielę(2) stycznia w ramach Mszy św. Adoracja NS, o 7:30 Msza św. za Róże Różańcowe w parafii. Zmiana tajemnic Różańcowych.
 8. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię i za ofiarę na potrzeby kościoła 120 zł., a o nowy dyżur proszę: Zofię Ślemp, Małgorzatę Pleśniak, Sylwię Kołodziej, Helenę Bukała, Elżbietę Bukała, Elżbietę Kawalec.
 9. Intencje Mszalne i ogłoszenia są wywieszone w gablocie przy kościele i na stronie parafii.

  Intencje modlitewne na styczeń dla Róż Różańcowych:
  Ogólna: Aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.
  Diecezjalna: O Boże błogosławieństwo w Nowym Roku i pokój na świecie.

  Zapowiedź II
  1) Tomasz Dziak, zam. Hyżne i Sylwia Paulina Rak zam. Dylągówka.

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
  Ks. Robert Świtalski