III Niedziela Wielkanocy 1.05.2022

 1. Dziś pierwsza niedziela maja. O 7:30, zmiana tajemnic różańcowych. O 10: 30 Uroczystość I Komunii dzieci z klasy III. O 15:00 Msza św. połączona z nabożeństwem majowym. Taca na potrzeby diecezji przemyskiej.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny w naszej archidiecezji.
 3. Dziękuję dzieciom za przyniesione w Niedzielę Miłosierdzia „Skarbonki na jałmużnę wielkopostna”. Dziękuję za ofiary w kopertach na remont kościoła oraz za wpłaty na konto.
 4. W tym tygodniu:
  – w poniedziałek(2) wsp. obow. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Rocznica sakry biskupiej bp. Krzysztofa Chudzio. Po Mszy św. wieczornej próba dla klasy IV.
  – we wtorek(3) Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski i archidiecezji przemyskiej.  Msze św. jak w każdą Niedzielę o 7:30, 10:30 i 15:00. Odpust w parafii Piątkowej.
  – w środę wsp. obow. św. Floriana, męczennika. Wieczorem Litania połączona z nowenną na którą zapraszam szczególnie klasę VI z indeksami i pamiętnikiem bierzmowanego.
  – w czwartek Święto poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Po majówce próba dla klasy IV. To pierwszy czwartek miesiąca.
  – w piątek(6) Święto Apostołów Filipa i Jakuba. Chorzy od godz. 10:00, spowiedź od godz. 17:00. Nabożeństwo Serca Pana Jezusa połączone z majówką.
  – pierwsza sobota według porządku fatimskiego. Początek o godz. 18:00.
 5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Rocznica I Komunii św. dzieci z klasy IV.
 6. Nabożeństwa majowe u nas w parafii po Mszy św. wieczornej. 
 7. Dziękuję grupie sprzątającej i ubierającej kościół na dzisiejszą liturgię oraz ofiarę na potrzeby parafii, a o nowy dyżur proszę: Renatę Pala, Małgorzatę Kalka, Halinę Mularz, Ewę Gajewską, Lucynę Kawalec, Anetę Hus.
 8. Zachęcam do nabycia numeru Tygodnika ”Niedziela”.
 9. Intencje Mszalne i ogłoszenia jak zwykle…
 10. Prośba o modlitwę, aby Jezus posłał nowego Pana Organistę do naszej parafii.

  Wszystkim życzę dobrej Niedzieli i całego tygodnia
   Ks. Robert Świtalski

  Zapowiedź II
  1) Justyna Paulina Kos, zam. Dylągówka, stanu wolnego i Paweł Tomasz Paśko, zam. ul. Budziwojska, Rzeszów, stanu wolnego.

  Intencje modlitewne dla Róż Różańcowych na maj:
  Ogólna: Aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.
  Diecezjalna: O święte i liczne powołania do wyłącznej służby Bożej.